Skip to content
Menu
Menu

Máte v kúpeľni uteráky? Mohlo by to vážne ovplyvniť vaše zdravie

Prečítať článok

27.5.2025 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Alliance Images).

V mnohých domácnostiach sa stalo tradíciou uchovávať uteráky v kúpeľni. Je to jeden z najčastejších zlozvykov, ktorý vážne ovplyvňuje vaše zdravie. Zistite, aké sú následky uchovávania uterákov v kúpeľni.

Máte uteráky v kúpeľni?
Foto: shutterstock/Alliance Images

Máte uteráky v kúpeľni? Je to fatálna chyba!

Vo väčšine domácností sú pri vstupe do kúpeľne uteráky jednou zo základných vecí. Visia na háčikoch alebo na radiátore. Čakajú pripravené na použitie.

Preto sú tiež vlhké uteráky miestom výskytu rôznych druhov baktérií a plesní. Stretli ste sa s nepríjemným zápachom z uteráka? Môže to byť priamy dôsledok toho, že uterák je infikovaný.

Baktérie a plesne, ktoré sa objavia na uteráku, sa prenášajú na našu pokožku. To môže mať vplyv na naše zdravie. Taktiež to aj zhoršuje stav našej pokožky. Prispieva to k zhoršeniu akné alebo kožných lézií, preto je vhodné nájsť miesto na ich uskladnenie. Poradíme Vám v tom.

Kde si môžete uložiť uteráky?

Uteráky by sa mali skladovať na suchom a vzdušnom mieste. Zabránite tak rastu plesní a baktérií. Uterák sa odporúča vziať do kúpeľne len na kúpanie. Potom ho zaveste na suché miesto mimo nej.

Potom ho zaveste na suché miesto mimo nej.
Foto: shutterstoch/Mali lucky

Veľmi dôležité je tiež dostatočne často ich prať. Frekvenciu prania by ste mali samozrejme zvoliť individuálne. Záleži to hlavne od toho, ako často ich používate. Odporúča sa však vymeniť uterák za nový po 2 až 3 kúpaniach a potom použitý uterák vyprať. Každý člen domácnosti by mal mať svoj vlastný uterák a preto nie je dobré si ich požičiavať. Pamätajte na to.

Avšak, v prípade uteráka na ruky, ktorý používa väčší počet členov domácnosti, je najlepšie meniť ho dokonca denne. Tým zabránite rastu a prenosu baktérií.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Sú uteráky drsné a sploštené ako palacinka? Urobte to pred praním a budú opäť nadýchané

Ako prať posteľné obliečky, aby vám dlho vydržali? Kľúčová je teplota

The post Máte v kúpeľni uteráky? Mohlo by to vážne ovplyvniť vaše zdravie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj