Skip to content
Menu
Menu

Matematický hlavolam, ktorý stimuluje váš mozog za pár sekúnd. Vyzerá to jednoducho, no veľa ľudí robí jednu chybu

Prečítať článok

21.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív Pixabay/StockSnap Pixabay/Ariapsa).

Matematické hlavolamy majú veľmi priaznivý vplyv na mozog. Stimulujú kreativitu, zlepšujú koncentráciu a pamäť. Stojí za to ich robiť pravidelne, aby ste videli správne výsledky. Zvládnete náš hlavolam? Poďme to zistiť!

Matematická hádanka.
Foto: súkromný archív Pixabay/StockSnap Pixabay/Ariapsa

Matematický hlavolam, ktorý stimuluje váš mozog za pár sekúnd

Pri riešení matematických cvičení je dôležité porozumieť zadaniu, čo môže byť niekedy zložité. Potom stojí za to definovať údaje a informácie, s ktorými sa zaoberáme. Potom môžeme začať vykonávať výpočty podľa matematických princípov.

Dnes vám jeden taký matematický hlavolam predstavíme. Pozrite sa na problém nižšie a pokúste sa ho vyriešiť za menej ako 10 sekúnd. Toto dokážu len ľudia, ktorí na hodinách matematiky dávali pozor. Pripravený? Začnite!

POZRITE TIEŽ AJ: Hlavolam: Dokážete opraviť tento matematický príklad pridaním iba 1 čiary? Máte 10 sekúnd

Matematický hlavolam – správne riešenie

Podarilo sa vám vyriešiť našu hádanku? To znamená, že ste skvelý s číslami. Ak ste však nesplnili našu výzvu, nič sa nedialo. Mnoho používateľov robí jednu chybu, ktorá môže zmeniť celý výsledok. Je potrebné pripomenúť poradie, v ktorom by sa mali akcie vykonať, aby ste sa uistili, že odpoveď bude správna.

Pri riešení daného príkladu je dôležité pripomenúť si základné pojmy z matematiky. Rozhodujúca je postupnosť operácií. Začneme riešením úloh v zátvorkách, potom urobíme umocňovanie, prejdeme na násobenie a delenie a nakoniec robíme sčítanie a odčítanie. Úlohy by sa mali vykonávať zľava doprava. Správne riešenie nájdete nižšie.

100 ÷ ( 5 × 5 ) – 8 = ?

100 ÷ 25 – 8 = ?

4 – 8 = – 4

Matematická hádanka – správna odpoveď.
Foto: súkromný archív Pixabay/StockSnap Pixabay/Ariapsa

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Otec ukázal domácu úlohu dieťaťa z matematiky a internet sa úplne zbláznil. „Malo to byť ľahké“

Tento hlavolam zdieľaný na Threads je „len pre géniov“. Dokážete to vyriešiť za desať sekúnd?

The post Matematický hlavolam, ktorý stimuluje váš mozog za pár sekúnd. Vyzerá to jednoducho, no veľa ľudí robí jednu chybu appeared first on Vášeň v tebe.