Skip to content
Menu
Menu

Mnoho ľudí používa kapsuly na pranie nesprávne. Následky môžu byť vážne

Prečítať článok

22.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/goffkein.pro).

Pranie je jednou zo základných domácich prác. Ak ho nevykonávate každý deň, určite ho vykonávate aspoň raz týždenne. Možno vás to prekvapí, ale nie každý vie, ako správne používať kapsuly na pranie. A nejde len o to, že ich vložíte do jednej z priehradiek určených na pracie prostriedky. Takéto príbehy sa naozaj stali.

Pranie je jednou zo základných domácich prác.
Foto: shutterstock/goffkein.pro

Kapsuly na pranie sú veľmi pohodlné a mimoriadne jednoduché na použitie. Nemusíte ich dávkovať ani premýšľať nad tým, do ktorej priehradky by mali ísť. Jednoducho ich vložte do bubna práčky a zapnite príslušný program. Zvyšok sa deje sám od seba. Ukazuje sa však, že aj tu existuje úskalie. Niektorí ľudia si vôbec nemusia uvedomiť, že pracie kapsuly používajú nesprávne. A to môže byť dôvodom, prečo oblečenie nie je dokonale čisté.

Nesprávne používanie kapsúl môže viesť k nedostatočne vypranému alebo nevypranému oblečeniu

Pred použitím je dobré prečítať si informácie na obale kapsúl o tom, ako ich používať

Pre účinnosť kapsúl a oblečenia je dôležité poradie, v akom sú vložené do práčky

Kapsuly na pranie skladujte na suchom a chladnom mieste, chránené pred deťmi a zvieratami

Nesprávne používanie kapsúl môže viesť k nedostatočne vypranému oblečeniu

Zvyčajne je dôsledkom nedostatočne vyprané oblečenie.
Foto: shutterstock/Andrey_Popov

Nesprávne používanie kapsúl môže v najhoršom prípade poškodiť práčku. Vzniká to však v extrémnych situáciách. Zvyčajne je dôsledkom nedostatočne vyprané alebo nevyprané oblečenie. To môže byť z dlhodobého hľadiska nepríjemné. Zvyčajne potom obviňujeme spotrebič. Príčina môže byť oveľa banálnejšia. Chyba je väčšinou na našej strane.

Pred použitím je dobré prečítať si informácie na obale kapsúl

Pred vložením kapsuly do práčky je dobré prečítať si informácie na obale. Dozviete sa tam, ako prací prostriedok používať a na aké pranie je určený. Kapsuly My napríklad výrobca neodporúča na vlnu, hodváb a predpieranie. Tým to však nekončí. Ukazuje sa, že záleží aj na poradí. Ak najprv vložíte oblečenie do bubna a až potom kapsulu, robíte chybu. Malo by sa to robiť opačne.

Pre účinnosť kapsúl a oblečenia je dôležité poradie

Aby sa kapsula dobre rozpustila a dostala sa do všetkých častí oblečenia, musíte ju najprv vložiť do prázdnej práčky. Najlepšie je umiestniť kapsulu do zadnej časti bubna. Oblečenie vložíme až neskôr. Zatiaľ o tom veľa ľudí nemá ani potuchy. Robia to zle.

Je tiež vhodné pozrieť sa na odporúčané dávkovanie. Kapsuly sa samozrejme nesmú deliť. Niekedy môže byť potrebné použiť dva kusy. Všetko závisí od množstva bielizne, tvrdosti vody a stupňa znečistenia.

Kapsuly na pranie skladujte na suchom mieste chránené pred deťmi a zvieratami

Kapsule by mali by byť chránené pred deťmi.
Foto: shutterstock/RaspberryStudio

Nezabudnite tiež skladovať kapsuly na pranie na suchom a chladnom mieste. Mali by byť chránené pred deťmi a domácimi zvieratami. Mnohé z nich dráždia pokožku. To však nie je všetko. Môžu spôsobiť aj vážne poškodenie očí. Pri ich používaní buďte opatrní. Po nastavení prania si dôkladne umyte ruky.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Túto kuchynskú prísadu používali naše babičky na pranie. Pridajte ju do práčky a uvidíte zázraky

Spojte ocot a soľ a vyriešite jeden problém. Brilantnosť okamžite oslní vašich hostí

The post Mnoho ľudí používa kapsuly na pranie nesprávne. Následky môžu byť vážne appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj