Skip to content
Menu
Menu

Na čo slúžia rukoväte hrncov? Skrývajú v sebe zaujímavú funkciu. Málokto o nej vie

Prečítať článok

15.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Gorloff-KV).

Akú ďalšiu funkciu môžu plniť držiaky na hrncoch? V rozpore s tým, čo sa zdá, je to veľmi dobrá otázka, pretože nie každý vie, ako sa dajú ešte využiť. Pritom niektoré triky výrazne uľahčujú každodenné varenie.

Akú ďalšiu funkciu môžu plniť držiaky na hrncoch? V rozpore s tým, čo sa zdá, je to veľmi dobrá otázka,
Foto: shutterstock.com/Gorloff-KV

Je samozrejmé, že rukoväte hrncov sa používajú predovšetkým na to, aby ste ich mohli pohodlne a bezpečne uchopiť, premiestniť alebo zdvihnúť. Nie je to žiadna novinka ani tajná znalosť. Ukazuje sa však, že táto nenápadná časť skrýva aj ďalšie zaujímavé využitie. Aké to sú?

Používate pri varení pokrievku? Mali by ste poznať tento patent

Kuchynský riad je základným vybavením takmer každej kuchyne. Bez ohľadu na ich veľkosť alebo tvar sa najčastejšie používajú na prípravu chutných jedál na sporáku. Aby sme ušetrili čas a peniaze, často ich zakrývame pokrievkou. Takto výrazne skrátime čas potrebný na prípravu jedla a navyše minimalizujeme množstvo stúpajúcej pary, ktorá môže zvýšiť vlhkosť v miestnosti. Niekedy však môže byť nepríjemné ich dočasne odstrániť, napríklad keď chceme obsah hrnca premiešať. Kam môžete odložiť horúcu a často mokrú pokrievku bez rizika, že sa popálite alebo poškodíte niečo v jej okolí? Existuje šikovný patent, ktorý rozptýli všetky pochybnosti.

Neobvyklé použitie rúčok na hrnce. Budete prekvapení

O dômyselné riešenie problému s pokrievkami sa podelil používateľ internetu, ktorý na webe zverejňuje užitočné triky na uľahčenie života a predovšetkým varenia. V krátkom videu ukazuje, čo robí s horúcou pokrievkou, keď ju potrebuje na chvíľu odložiť z hrnca. Ukazuje sa, že ju stačí nasadiť na rukoväť tak, aby sa zahákla za okraj hrnca. Presný návod nájdete v nasledujúcom videu.

Smaženie na panvici? Určite vyskúšajte tento trik

Trik s vekom nie je jediný, pri ktorom by ste mali využiť rukoväť v panvici. Ak na panvici niečo vyprážame a na miešanie používame lopatku, často ju nemáme kam položiť, aby sme nezašpinili všetko okolo. Ukazuje sa, že aj v tomto prípade môže pomôcť rukoväť, presnejšie jej koniec s otvorom. Tá je zvyčajne dostatočne veľká na to, aby sme do nej mohli stierku ľahko vložiť bez obáv, že nám vypadne alebo urobí neporiadok.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Hrdzavé hrnce vám spôsobujú bezsenné noci? Stačí použiť výrobok, ktorý máte v kuchyni

Na vyčistenie pripálených hrncov stačí len malé množstvo. Poslúži aj na leštenie príborov

The post Na čo slúžia rukoväte hrncov? Skrývajú v sebe zaujímavú funkciu. Málokto o nej vie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj