Skip to content
Menu
Menu

„Na dovolenke all inclusive sme stretli pár, ktorý zmenil moju dovolenku na nočnú moru“ [LIST]

Prečítať článok

01.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture).

„V prvý deň nášho výletu sme v hoteli stretli pár okolo 30 rokov. Boli tiež na dovolenke bez detí a od malých rozhovorov na recepcii sme sa v ten istý večer presunuli na spoločnú párty v bare (. ..) Na druhý deň o siedmej ma zobudil telefonát“ – píše Zdenka v jej liste našej redakcii.

Bolo to prvý a poslednýkrát, čo som bola na all inclusive. Už nikdy viac! Bola som z toho všetkého v rozpakoch.
Foto: shutterstock/Ground Picture

Nižšie nájdete list od našej čitateľky a radi by sme Vás povzbudili, aby ste nám poslali svoje názory a vlastné príbehy na adresu: info@vasenvtebe.sk. 

Vybrané emaily zverejníme na Vášeň v tebe. Nižšie je list od našej čitateľky Zdenky.

S manželom letíme každý rok na all inclusive dovolenku. Máme dosť intenzívny životný štýl, obaja pracujeme v korporáciách a cez prázdniny chceme len ležať pri bazéne a o nič sa nestarať. Zatiaľ sme vyberali smery, ktoré medzi Slovákmi nie sú až také obľúbené. Boli sme medzi inými: v Mexiku a aj na Kube. Nikomu sa z turistov nechcelo príliš integrovať. Tento rok sme sa rozhodli však pre Turecko a hneď sme si všimli, že klíma je úplne iná.

Dovolenka all inclusive. „Zavolali o siedmej, aby sa spýtali, či prídeme dole na raňajky“

V prvý deň našej cesty sme v hoteli stretli pár okolo 30-tky. Boli aj na dovolenke bez detí a od small talku na recepcii sme ešte v ten istý večer prešli k spoločnej párty v bare. Dobre sme sa porozprávali, vymenili sme si telefónne čísla a aj keď sme sa vrátili do izby, manželovi som nadšene povedala, že je fajn spoznávať nových ľudí. Bohužiaľ som tieto slová rýchlo oľutovala.

Na druhý deň o siedmej ma zobudil telefonát, či ideme dole na raňajky. Mysleli si, že zoberú stôl a môžeme spolu jesť. Vtedy sa mi to nezdalo divné. Vyhýbavo som však odpovedala, že spíme a dobehneme neskôr. Stretli sme sa až pri bazéne. A tu sa začala nočná mora.

O 12 boli obaja opitý. Chápem, že je to dovolenka a nechcem nikoho súdiť, ale keď niekomu správanie sťažuje uvoľnenie, ťažko sa to toleruje. Muž hlasno komentoval výzor každej ženy, ktorá okolo nás prešla a ja som mala chuť prepadnúť sa pod zem.

Neslušné komentáre mal aj voči personálu hotela a zjavne chcel začať bitku. Jeho partnerka sa namiesto toho, aby mu venovala pozornosť, len hlúpo smiala. V jednom momente sme sa len vrátili do miestnosti, pretože sme nemohli vystáť ich správanie. Ešte v ten deň nám poslali SMS. „Kde ste, „Čo robíte?“, „Ideme na večeru?“. Dokonca sa aj pýtali, aké je číslo našej izby, pretože nás chceli navštíviť.

Museli sme urobiť čiaru

Potom som sa ďalších pár dní cesty cítila hrozne. Vždy, keď sme odchádzali z izby, modlila som sa, aby sme ich nestretli. Rozhovory sa vždy skončili trápne. Ukázalo sa, že skontrolovali naše sociálne siete a vedia o nás všetko!

Dokonca si prezreli profily priateľov, s ktorými sme mali fotky. Potom sa zdanlivo nenútene zaplietli do reči: „A videl som, že tvoj kamarát Matúš sa zaoberá architektúrou. Počúvaj, veď mám prípadne takú ponuku…“. Vstávali mi vlasy dupkom.

Aj keď sme im naznačili, že chceme tráviť čas sami, vôbec to nerešpektovali. Nakoniec došlo k nepríjemnej slovnej výmene a museli sme im rázne povedať, že sa nám ich správanie nepáči a nechceme sa s nimi stýkať. Bola tam obrovská hádka, ale zafungovalo to.

Namiesto toho, aby som si užívala dovolenku, snívala som o návrate domov. Bola to najhoršia dovolenka v mojom živote.

Zdenka

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Prázdniny na vidieku v 90. rokoch „Na tú vôňu nezabudnem“ [LIST]

Šokujúce zistenie po rokoch manželstva [LIST]

The post „Na dovolenke all inclusive sme stretli pár, ktorý zmenil moju dovolenku na nočnú moru“ [LIST] appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj