Skip to content
Menu
Menu

Najlepší prostriedok na ničenie buriny. Lepšie ako ocot

Prečítať článok

27.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/David Prahl).

Jarné záhradkárčenie často zahŕňa boj s najväčšou nočnou morou každého záhradkára – burinou. Títo nezvaní hostia dokážu zničiť aj tú najudržiavanejšiu záhradu a na štrkových chodníkoch a príjazdových cestách sa stávajú obzvlášť nepríjemnými.

Foto: shutterstock/David Prahl

Podľa britského portálu Express.co.uk členovia skupiny „Gardening Hints and Tips“ na Facebooku objavili nový spôsob boja proti burine. Hoci veľa ľudí odporúčalo používať ocot a soľ, jeden z členov navrhol ešte niečo účinnejšie a celkom prekvapujúce – prací prášok.

„Použil som soľ a funguje to, ale prací prostriedok bol v mojom prípade lepší“

– podelil sa o svoju skúsenosť jeden používateľ.

Ďalší člen poznamenal, že prací prášok fungoval takmer okamžite.

„Prací prášok je jemnejšou alternatívou k drsným chemickým herbicídom, ktoré môžu poškodiť povrch vašej terasy alebo príjazdovej cesty, najmä ak sú vyrobené z jemného kameňa“

– povedal odborník na záhradníctvo Tom Clifford.

Kým však použijete tento nový spôsob boja proti burine, zapamätajte si jednu vec: prací prášok obsahuje látku bór, ktorá je pre rastliny toxická. Preto sa odporúča opatrnosť, aby ste nepoškodili iné rastliny. Prací prášok preto radšej používajte len na štrkové cestičky, príjazdové cesty a terasy.

Ak ho chcete použiť, stačí posypať miesto zamorené burinou pracím práškom a zaliať vriacou vodou. Vďaka tomuto jednoduchému triku bude boj s burinou jednoduchší a lacnejší. Balenie najlacnejšieho pracieho prášku s hmotnosťou 600 g sa dá kúpiť už za 2 EUR.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Slimáky a ulitníky neodolajú vôni. Účinnú pascu pripravíte za chvíľu

Osvedčená metóda, ako sa vysporiadať s vijačkou krušpánovou. Stačí vám lacný produkt z vašej kuchyne

The post Najlepší prostriedok na ničenie buriny. Lepšie ako ocot appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj