Skip to content
Menu
Menu

Nakrájajte citrón a posypte ho soľou. Rýchlo sa zbavíte nepríjemného problému v kúpeľni

Prečítať článok

23.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/nicemyphoto).

Čistenie sprchy je v mnohých domácnostiach skutočnou nočnou morou. Odstránenie vodného kameňa a usadenín z povrchov je často výzvou. Pri čistení domácnosti sa niekedy oplatí hľadať nové spôsoby čistenia povrchov. Možno zistíte, že dosiahnete oveľa lepšie výsledky za menej peňazí. Tu je lacný, jednoduchý a účinný spôsob, ktorý sa oplatí poznať.

Ako si môžeme túto úlohu uľahčiť? Citrón sa v takýchto prípadoch ukazuje ako účinný.
Foto: shutterstock/nicemyphoto

Domáce metódy sa opäť dostávajú do popredia. Sú nielen lacné a prírodné, ale často aj veľmi účinné. Navyše sú skvelou alternatívou k špecializovaným čistiacim prostriedkom. Objavte metódu, ktorá je už nejaký čas populárna na sociálnych sieťach.

Citrón a soľ pomôžu vyriešiť nepríjemný problém

Čistenie sprchy je niekedy náročné. Na skle sa hromadia zvyšky kozmetiky a usadeniny vodného kameňa. Ako si môžeme túto úlohu uľahčiť? Citrón sa v takýchto prípadoch ukazuje ako účinný.

Ak chcete použiť tento jednoduchý domáci trik, pripravte si:

1 citrón

soľ

Prečo je táto metóda taká účinná? Soľ a kyselina obsiahnutá v citrónovej šťave rýchlo rozpúšťajú nečistoty. Vďaka tomu bude váš sprchový kút na úrovni bez zdĺhavého drhnutia.

Tu je jednoduchý recept krok za krokom:

Rozrežte citrón na polovicu.

Potom ho posypte trochou soli.

Dôkladne zotrite všetky nečistoty.

TIP: Postup je dobré opakovať pravidelne, aspoň raz týždenne. Zabránite tak narastaniu problému a v budúcnosti bude čistenie sprchového kúta oveľa jednoduchšie.

Šmuhy na skle sprchy. Ako ich môžem odstrániť?

Tento výrobok má čistiace a leštiace vlastnosti.
Foto: shutterstock/Kryuchka Yaroslav

Ďalšou obľúbenou metódou je použitie prostriedku na umývanie riadu. Tento výrobok má čistiace a leštiace vlastnosti. Veľmi rýchlo rozpustí usadeniny z povrchov, ako aj škvrny od vody. V tomto prípade stačí namočiť handričku alebo hubku a naliať na ňu niekoľko kvapiek tekutiny. Potom ňou sprchový kút utrite. Nakoniec opláchnite vodou a utrite do sucha.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zmiešajte 2 prísady a naneste ich do sprchového kúta. Žlté škvrny sa odstránia bez drhnutia

Zoberiem dve z lekárničky a hodím ich do odtoku. Chvíľu to bublá a zožerie všetko svinstvo

The post Nakrájajte citrón a posypte ho soľou. Rýchlo sa zbavíte nepríjemného problému v kúpeľni appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj