Skip to content
Menu
Menu

Nakrájajte ich na kúsky, zalejte vodou a podlejte. Pelargónie sa rozrastú o nové kvety

Prečítať článok

26.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Lapa Smile).

Pripravte si jednu zeleninu, nakrájajte ju na kúsky, zalejte vodou a zalejte odumreté rastliny v kvetináčoch. Príprava tohto domáceho hnojiva vám zaberie len chvíľu a vaše muškáty potom rýchlo vykvitnú novými kvetmi. Vďaka tomuto hnojivu dostanú prísun živín a budú najväčšou ozdobou vášho balkóna až do jesene.

Vďaka tomuto kondicionéru budú muškáty kvitnúť oveľa bohatšie.
Foto: shutterstock/Lapa Smile

Pelargónie sú kvety s nádhernou citrónovou vôňou, ktoré môžu kvitnúť na balkóne veľmi dlho – od júna do septembra. Vtedy vyzerajú skvele, ale naplno zaujmú svojou krásou, len ak sa o ne budete správne starať.

Zalievanie je základným postupom pri starostlivosti o muškáty, ale často okrem samotnej vody potrebujú rastliny aj ďalšiu motiváciu pre rast a rozvoj pukov. Ak vaše muškáty vyzerajú slabo a nechcú bujne kvitnúť, zalejte ich domácim hnojivom zo zemiakov a rýchlo vystrelia nové kvety.

Ako pestovať muškáty, aby bujne kvitli? Zapamätajte si tieto pravidlá

Ak vás zaujíma, ako pestovať muškáty, aby bujne kvitli, mali by ste vedieť, že tieto rastliny musia mať bezpodmienečne dobre osvetlené a svetlé miesto.

Dobre sa im bude dariť aj v tieni, ale tam pravdepodobne nevytvoria veľa farebných kvetov. Pozornosť treba venovať aj substrátu pre muškáty, ktorý by mal byť úrodný a priepustný, s mierne kyslou reakciou (pH 6-7). Nemalo by sa zabúdať ani na drenážnu vrstvu.

Na druhej strane, pokiaľ ide o zalievanie muškátov, v lete by sa rastliny mali zalievať dokonca každý deň, keď vrchná vrstva pôdy vyschne. S množstvom vody to však nepreháňajte, pretože kvety by potom mohli byť vystavené hubovým chorobám.

V lete by sa mali muškáty polievať každý deň, ale netreba to preháňať.
Foto: shutterstock/Taras Garkusha

Po tomto domácom hnojive sa muškáty rozrastú o nové kvety

Starostlivosť o muškáty nie je len o zalievaní. Každé 2-3 týždne je tiež dobré posilňovať rastliny živinami, ktoré stimulujú rastliny k bohatému kvitnutiu a poskytujú im potrebné živiny, aby zdravo rástli.

Do toho môžete naliať domáce zemiakové hnojivo, ktoré obsahuje draslík a fosfor – základné zložky pre rozvoj týchto rastlín. Jeho aplikácia nič nestojí a je šetrná. Je to ekologický spôsob, ako posilniť vaše rastliny.

Ako sa vyrába kondicionér zo zemiakov? Je to jednoduché

Ak chcete pripraviť kondicionér pre muškáty, budete potrebovať 1 zemiak a vodu. Zeleninu umyte a ošúpte. Neskôr ju nakrájajte na menšie kúsky alebo nastrúhajte a vložte do stredne veľkého hrnca.

Zalejte 1 litrom vody a varte štvrť hodiny na miernom ohni (bez pridania korenia). Keď zemiaky vychladnú, preceďte tekutinu cez sito a zrieďte ju čistou vodou v pomere 1:1. Kvety zalievajte od mája do septembra, keď je obdobie kvitnutia muškátov.

Zemiaková voda po uvarení má mnoho využití.
Foto: shutterstock.com/inewsfoto

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Z tohto dôvodu muškáty chradnú. Stačí jedna vec a ožijú a obsypú sa kvetmi

Chradnúci muškát stráca listy? Stačí malá zmena, aby opäť získal svoju silu

The post Nakrájajte ich na kúsky, zalejte vodou a podlejte. Pelargónie sa rozrastú o nové kvety appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj