Skip to content
Menu
Menu

Nakrájajte kôru a zalejte ju teplou vodou. Vďaka tomuto domácemu kondicionéru budú vaše paradajky krásne rásť

Prečítať článok

11.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/HiTecherZ).

Doma vypestované paradajky chutia oveľa lepšie ako paradajky kúpené v obchode. Aby bola vaša úroda bohatá, je potrebné sa o ňu správne starať. Zeleninu je totiž potrebné nielen polievať, ale aj hnojiť. Ako si pripraviť domácu výživu pre paradajky? Jednoduchšie to už nebude.

Ktoré domáce hnojivo použiť na paradajky?
Foto: shutterstock/HiTecherZ

Vlastné pestovanie ovocia a zeleniny v záhrade vám umožní vychutnať si chutné a zdravé výsledky vašej tvrdej práce. Najčastejšie vysievate a sadíte plodiny, ako sú zemiaky, petržlen, cibuľa, jahody a paradajky. Nižšie vám navrhneme, ako sa o nich najlepšie postarať.

Prírodný kondicionér na paradajky vyrobený z banánovej šupky. Funguje ako zázračný elixír

Pestovanie zeleniny, najmä paradajok, nie je najjednoduchšie. Nezriedka sa stáva, že plodiny napadnú vošky alebo iní škodcovia, čo má nepriaznivý vplyv na rastliny. Boj so škodcami však nie je všetko, s čím sa záhradník alebo pestovateľ musí popasovať. Rovnako dôležitá je správna starostlivosť o vývoj zeleniny. To si vyžaduje nielen pravidelné zalievanie kríkov paradajok, ale aj hnojenie. Namiesto siahania po prípravkoch z obchodu sa však oplatí pripraviť si účinnú zmes sami.

Na paradajky môžete použiť hnojivo z banánových šupiek.
Foto: shutterstock/m.dipo

Užitočná je banánová šupka. Táto nenápadná časť obľúbeného ovocia je bohatá na minerálne látky: fosfor, draslík, vápnik a kyselinu kremičitú. Nakrájajte ju na malé kúsky, zalejte litrom teplej vody a roztok umiestnite na chladné, tienisté miesto. Po týždni ho zmiešajte s vodou v pomere 1:4 a raz týždenne paradajky zalievajte a po niekoľkých týždňoch uvidíte prvé výsledky.

Správne pestovanie paradajok. Toto sa oplatí vedieť

Paradajky sa môžu pestovať v pôde aj v kvetináčoch alebo skleníkoch. Ak chcete sadiť do zeme, uistite sa, že pôda je vhodná. Ideálne je, ak je pôda kyprá a úrodná. Dôležité je tiež, aby mala zelenina dobrú polohu. Malo by to byť slnečné miesto s neustálym prístupom prirodzeného svetla. To je kľúčový prvok úspešnej a bohatej úrody. Nezabudnite ju tiež chrániť pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Paradajkové kríky musia byť chránené pred vetrom. Odporúčame vám tiež, aby ste rastlinám poskytli prístrešok, ktorý ich ochráni pred nadmernou vlhkosťou. Všetky tieto rady vám pomôžu mať krásnu a chutnú zeleninu.

Paradajky môžete bez problémov pestovať aj v kvetináči.
Foto: shutterstock.com/Sunny_Smile

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Sadíte paradajky? Zahrabte do zeme a prinesú krásnu úrodu

Pôda pre paradajky. Do akej pôdy zasiať a zasadiť paradajky?

The post Nakrájajte kôru a zalejte ju teplou vodou. Vďaka tomuto domácemu kondicionéru budú vaše paradajky krásne rásť appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj