Skip to content
Menu
Menu

Nakrájajte na plátky a pridajte do šálky. Komáre sa pri pomyslení na tú vôňu trasú. Večer budete mať pokoj a ticho

Prečítať článok

30.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Kwangmoozaa).

Vonku je čoraz teplejšie, čo nás všetkých teší. Bohužiaľ, pekné počasie so sebou prináša každoročne sa opakujúcu nočnú moru a to komáre. Tie môžu byť účinným odstrašujúcim prostriedkom pri pobyte vonku. Na pomoc prichádza trik. Funguje ako repelent.

Čoho sa komáre boja?
Foto: shutterstock.com/Kwangmoozaa

Na svete pravdepodobne neexistuje človek, ktorý by na jar a v lete nerád trávil čas na balkóne alebo terase. Večer je príjemné posedieť si s knihou a relaxovať v prírode. Bohužiaľ, našu relaxáciu môžu účinne narušiť komáre. Nechceme prísť domov do domu plného uštipnutí a tak sa rýchlo schováme dovnútra. Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, to tak vôbec nemusí byť. Odpudzujte hmyz domácim prostriedkom.

Domáce prostriedky proti komárom v záhrade. Všetko, čo potrebujete, je šálka a tri prísady

Už len pri pomyslení na charakteristické bzučanie vedľa ucha nám naskakuje husia koža. Odpudzovače komárov, ako sú spreje a krémy, nie vždy fungujú a dokážu nás pred hmyzom ochrániť. Okrem toho majú zvláštny zápach, čo znamená, že hneď po príchode domov musíme hodiť oblečenie do pračky. Na pomoc prichádza spôsob, ktorý používajú Taliani. Je lacný, jednoduchý a predovšetkým účinný.

Budete potrebovať plastový pohár a tri prísady. Sú nimi vínny ocot, cibuľa a citrón. Nalejte ocot do polovice pohára, pridajte kôru z jedného citróna a hrubý plátok cibule. Zmes umiestnite na miesto, kde plánujete relaxovať, napríklad na stôl na balkóne alebo pri východe z terasy. Pre lepší účinok si môžete pripraviť hneď niekoľko šálok s touto zmesou.

Čoho sa komáre boja? Vysaďte si na balkóne tieto rastliny

Ak sa chcete chrániť pred komármi, vysaďte si na balkón a terasu rastliny.
Foto: shutterstock/Gv Image-1

Ak sa chcete chrániť pred komármi, vysaďte si na balkón a terasu rastliny, ktorých vôňu hmyz neznáša. Patrí medzi ne levanduľa, rozmarín, bazalka, mäta, tymián, medovka a fenikel. Nezabudnite tiež nainštalovať siete proti komárom vo svojom dome a zhasnite svetlá skôr, ako otvoríte okno. Svetlo a otvorené okno pôsobia ako pozvánka pre hmyz. Môžete tiež nakrájať cibuľu a cesnak na malé kúsky, dať ich na malý tanier a umiestniť na parapet. Komáre neznášajú vôňu, takže sa budú od bytu držať ďalej.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Najlepší čas na sejbu. Stačí niekoľko kvetináčov. V lete sa komáre k domu ani nepriblížia

Postriekajte si oblečenie prípravkom z kúpeľne. Komáre odletia s rýchlosťou blesku

The post Nakrájajte na plátky a pridajte do šálky. Komáre sa pri pomyslení na tú vôňu trasú. Večer budete mať pokoj a ticho appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj