Skip to content
Menu
Menu

„Nakŕmte“ muškáty týmito raňajkami. Vašim susedom pri pohľade na svieže kvety spadne sánka

Prečítať článok

20.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Real_life_photo Pixabay/Pexels).

Ak chcete podporiť svoje odumreté muškáty, najlepšie urobíte, ak sa s nimi podelíte o raňajky. Nie je to vtip. Tri polievkové lyžice obľúbeného výrobku z vašej kuchynskej linky stačia na to, aby ste pre túto rastlinu pripravili dokonalý domáci kondicionér. Aplikujte ho pravidelne a vašim susedom pri pohľade na svieže kvety spadne sánka.

Po domácom hnojive z ovsených vločiek budú vaše muškáty obsypané kvetmi.
Foto: shutterstock/Real_life_photo Pixabay/Pexels

Muškáty môžu byť najväčšou ozdobou vášho balkóna, ale najprv sa o nich musíte správne postarať. Samotné zalievanie nestačí na to, aby boli zdravé a dobre sa im darilo, preto zvážte použitie doma vyrobených živín.

Je to lacná alternatíva k drahým hnojivám pre muškáty zo záhradných obchodov a pomôže vám posilniť vaše rastliny. Na zlepšenie ich stavu vám bude stačiť jeden výrobok z vašej kuchynskej skrinky. Určite ho často jete na raňajky, takže sa o jedlo podeľte so svojimi muškátmi.

Odložte raňajky a „kŕmte“ muškáty, rastlina vyrastie s pestrými kvetmi

Nie ste jediní, kto rád konzumuje ovsené vločky. Ich fanúšikmi sú aj vaše rastliny, ktoré budú s radosťou využívať ich cenné vlastnosti, ak sa len rozhodnete podeliť sa o nich. Platí to najmä pre muškáty, ale nielen pre tie.

Domácim hnojivom z ovsených vločiek môžete kŕmiť aj iné druhy kvetov, napríklad surfínie a begónie, ktorým sa darí na balkóne. Po jeho aplikácii vám budú všetci susedia závidieť vaše nádherné rastliny a začnú sa vás pýtať na recept na túto organickú výživu.

Nielen muškáty ale aj begónie môžete hnojiť ovsenými vločkami.
Foto: shutterstock/Galina Sharapova

Tieto vlastnosti ovsených vločiek sú pre muškáty najcennejšie

Ovsené vločky majú vďaka množstvu živín pozitívny vplyv na zdravie, rast, vzhľad a kvitnutie rastlín. Ovos je bohatý na draslík, horčík, zinok a vápnik. Predovšetkým však obsahuje aj dusík a fosfor.

Tým sa však cenné vlastnosti ovsených vločiek nekončia, pretože obsahujú aj vlákninu, ktorá má pozitívny hnojivový účinok na substrát v nádobách, v ktorých pestujete vaše rastliny.

Ako pripraviť hnojivo pre muškáty z ovsených vločiek? Recept je jednoduchý

Príprava hnojiva pre muškáty je veľmi jednoduchá. Stačí nasypať tri polievkové lyžice prípravku do misky, zaliať ho litrom vody a nechať pôsobiť tri hodiny. Potom živinu premiešajte a nalejte ju do fľaše, ktorou budete kvety zalievať.

Ošetrenie vykonávajte raz za dva týždne, pričom dbajte na to, aby ste nenamočili listy rastlín, pretože to môže prispieť k vzniku hubových ochorení.

Stačí nasypať tri polievkové lyžice prípravku do misky, zaliať ho litrom vody a nechať pôsobiť tri hodiny.
Foto: shutterstock/MaraZe

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako oživiť muškáty? Domáci odvar ich postaví na nohy

Z tohto dôvodu muškáty chradnú. Stačí jedna vec a ožijú a obsypú sa kvetmi

The post „Nakŕmte“ muškáty týmito raňajkami. Vašim susedom pri pohľade na svieže kvety spadne sánka appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj