Skip to content
Menu
Menu

Namiesto ovocia pite čaj z listov. Stojí pár drobných a má taký účinok, že vám vyrazí dych

Prečítať článok

27.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/FrancoFrame Films).

Väčšina z nás, ktorí chcú podporiť svoju imunitu a ozdraviť svoje zdravie, si vyberá ovocie a zeleninu. Málokto však vie, že práve na listy sa niekedy oplatí zamerať. Preto odporúčame čaj z listov týchto plodov. Rýchlo sa presvedčíte o ich úžasných vlastnostiach.

Aké účinky majú malinové listy?
Foto: shutterstock/FrancoFrame Films

Infekcie a prechladnutia sú teraz veľmi časté. Preto sa oplatí používať niečo, čo by mohlo mať pozitívny vplyv na imunitu. Netreba sa však ponáhľať do lekárne, ale do prírody! Listy malín sa samé nezbierajú.

Čaj z malinových listov – oplatí sa piť v každom ročnom období. Nielenže dobre chutí

Ak nemáte na záhrade alebo na pozemku malinové kríky, môžete sa obrátiť na obchod. Čaje z malinových listov ľahko kúpite na mnohých trhoch alebo v obchodoch so zdravou výživou. Oplatí sa to? Samozrejme!

Malinové listy sú bohatým zdrojom cenných živín a liečivých látok. Sú oveľa zdravšie ako samotné plody, čo si mnohí ľudia neuvedomujú. Listy totiž obsahujú triesloviny, flavonoidy, vitamín C, minerálne soli a organické kyseliny. Majú močopudné, antibakteriálne, dekongestívne a metabolické účinky. Pitie nálevu z malinových listov podporí aj činnosť srdca a má očistný účinok na organizmus.

Malinové listy ako liek. Riešia tieto ochorenia

Malinové listy dobre pôsobia aj pri hnačke, gastritíde a črevných infekciách. Pomáhajú aj proti prechladnutiu a chrípke – majú protizápalové účinky. Pomôžu aj pri bolestiach hrdla a problémoch s močovými cestami. Málokto vie, že čaj z malinových listov pomáha aj pri hojení rán, upokojovaní popálenín alebo kožných ochorení. Navyše chutí naozaj dobre a jeho príprava nezaberie doslova žiadny čas. Jeho pravidelné pitie môže priniesť veľa výhod, preto stojí za to pokúsiť sa ho zaradiť do svojho každodenného jedálnička.

Malinové listy obsahujú množstvo prospešných látok. Majú močopudné, protizápalové, antibakteriálne, dekongestívne a metabolické účinky.
Foto: shutterstock/teatian

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Žihľavový energetický koktail. Pre nadbytok vody v tele a dobrú funkciu čriev

Začnite piť tento namiesto bežného čaju. Tuk zmizne ako blázon

The post Namiesto ovocia pite čaj z listov. Stojí pár drobných a má taký účinok, že vám vyrazí dych appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj