Skip to content
Menu
Menu

Namiesto pracieho prášku pridajte kyselinu citrónovú. Zabijete dve muchy jednou ranou

Prečítať článok

10.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ekaterina43).

Čoraz častejšie sa vzdávame chemických čistiacich prostriedkov a nahrádzame ich domácimi prostriedkami. Lacné prísady, ktoré nájdeme v našich kuchynských skriniach, sú veľmi účinné a nemajú negatívny vplyv na naše zdravie. Čo je pre vašu bielizeň najlepšie? Postarajte sa o svoje oblečenie a práčku pomocou tejto prísady z kuchyne.

Čo je pre vašu bielizeň najlepšie? Postarajte sa o svoje oblečenie a práčku pomocou tejto prísady z kuchyne.
Foto: shutterstock/Ekaterina43

Pri praní používame veľa pracích prostriedkov na osvieženie a odstránenie škvŕn z oblečenia. Okrem toho, aby sme predĺžili životnosť práčky, používame odvápňovače a iné ochranné prostriedky. Keď spočítame mesačné náklady na údržbu práčky, dostaneme sa na naozaj vysokú sumu. Ukazuje sa, že jedna prísada dokáže nahradiť všetky výrobky zakúpené v obchode a nájdete ju vo vlastnej kuchyni.

Čo je najlepšie na pranie? Použite domáci výrobok a belosť vašich košieľ prudko stúpne

Kyselinu citrónovú zvyčajne používame na pečenie alebo pri varení. Málokto vie, že má čistiace vlastnosti, ktoré môžu pomôcť udržať našu domácnosť čistú. Vďaka jej kyslosti dosiahnete skvelé výsledky aj pri praní oblečenia. S jej pomocou nielenže odstránite odolné škvrny z tkanín, ale postaráte sa aj o samotnú práčku.

Vďaka jej kyslosti dosiahnete skvelé výsledky aj pri praní oblečenia.
Foto: Súkromný archív

Ako na túto činnosť použijete kyselinu citrónovú?

Pranie svetlého oblečenia – kyselina citrónová má vlastnosti, ktoré zmäkčujú a dodávajú tkaninám sviežosť, preto ju používajte namiesto pracieho prášku. Dajte 1 lyžičku do priehradky na prací prostriedok a 1 lyžičku namiesto zmäkčovadla. Nastavte program s teplotou 30-40 stupňov.

Odstraňovanie škvŕn – kyselina citrónová bude výborne fungovať ako odstraňovač škvŕn na bielom oblečení. Jednoducho zmiešajte 3 polievkové lyžice kyseliny citrónovej s trochou vody, aby vznikla hustá pasta. Naneste hrubú vrstvu na škvrnu a nechajte pôsobiť pol hodiny. Po uplynutí tejto doby vložte oblečenie do práčky a zapnite štandardný program.

Odvápnenie práčky – vďaka kyseline citrónovej sa postaráte o čistotu práčky, odstránite vodný kameň a usadeniny, ktoré sa tvoria v bubne. Do bubna nasypte 150 g kyseliny a spustite program na najvyššiu teplotu. Po skončení cyklu otvorte dvierka a nechajte práčku vyschnúť.
.

TIP: Pred prvým použitím kyseliny vykonajte skúšku na malom kúsku látky, aby ste sa uistili, že ju nepoškodí.

Na čo môžete použiť kyselinu citrónovú? Vyrobte si z nej sprej do sprchy.

Ak máte problém s usadeninami na skle sprchy, vyrobte si sprej na báze kyseliny citrónovej.
Foto: shutterstock/Elena Podrezenko

Ak máte problém s usadeninami na skle sprchy, vyrobte si sprej na báze kyseliny citrónovej. Zbavíte sa tak nepríjemného problému a vaša sprcha bude mať žiarivo čistý vzhľad. Jednoducho nalejte jeden a pol šálky teplej vody do fľaše s rozprašovačom, pridajte 4 polievkové lyžice kyseliny citrónovej a dôkladne premiešajte. Dôkladne nastriekajte na sprchový kút, sprchovú vaničku, obkladačky a batériu a nechajte pôsobiť 10 minút. Po uplynutí tejto doby utrite povrchy mäkkou handričkou a opláchnite vodou.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Venujte pozornosť, či robíte túto chybu. To je dôvod, prečo sú uteráky drsné

Zabudli ste vyvesiť bielizeň a vaše oblečenie smrdí ako stuchlina? Nalejte polovicu pohára do vody a problém je vyriešený

The post Namiesto pracieho prášku pridajte kyselinu citrónovú. Zabijete dve muchy jednou ranou appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj