Skip to content
Menu
Menu

Naplňte tým pohár a položte ho na parapet. Taliani takto bojujú s komármi. Je to rokmi overené

Prečítať článok

18.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay/lksuperboy Pixabay/ArtActiveArt).

Účinné metódy boja proti komárom nemusia byť chemické. V Taliansku sú obľúbené aj prírodné repelenty proti hmyzu. Tu sa už dlhé roky používa „smradľavá zmes“. Našťastie len na komáre.

Aké sú spôsoby, ako sa vysporiadať s komármi?
Foto: pixabay/lksuperboy Pixabay/ArtActiveArt

Jar a leto sú obdobia, kedy radi trávime čas vonku, využívame počasie a užívame si prírodu okolo nás. Bez ohľadu na to, či sa nachádzame v záhrade alebo na terase a balkóne, náš oddychový čas môže byť narušený. Hovoríme o komároch, ktoré nás trápia na mnohých kontinentoch.

Bojujú s nimi aj Taliani, ktorí už roky používajú jeden šikovný trik pri spoločnom hodovaní a trávení dlhých večerov vonku. Vďaka nej si môžu naplno užívať letný čas so svojimi blízkymi bez obáv z lietajúcich votrelcov.

Aké sú spôsoby, ako sa vysporiadať s komármi? Taliani ich tak účinne odrádzajú

V závislosti od toho, kde sa v Taliansku nachádzate, môžu byť letá horúce a dusné, čo je ideálna živná pôda pre komáre. Taliani však majú spôsob, ako sa nenechať od hlavy po päty obsypať uhryznutím. Nielenže spia pri otvorenom okne, ale väčšinu času trávia vonku. Zaujímavé je, že vôbec nepoužívajú chemické roztoky. Preferujú prírodné produkty, ktoré sú bezpečné, ekologické a často rovnako účinné ako hotové výrobky dostupné v obchodoch.

Taliansky trik na odpudzovanie komárov zahŕňa prípravu špeciálnej zmesi. Na jeho prípravu potrebujete: plastový pohár, vínny ocot, citrónovú kôru a plátky cibule.

Pohár naplňte vínnym octom do 3/4 jeho výšky.

Do pohára pridajte plátky cibule a citrónovú kôru.

Umiestnite pripravené poháre na strategické miesta vo vašej domácnosti, kde sa komáre vyskytujú najčastejšie.

Čo neznášajú komáre, aký zápach?
Foto: Pixabay/francok35

Čo neznášajú komáre, aký zápach? Zasaďte nejaké prírodné repelenty

Záhradu plnú prípravkov na ničenie škodcov si vytvoríte výberom rastlín, ktoré prirodzene odpudzujú hmyz, najmä komáre. Existuje veľa krásnych bylín a kvetov, ktoré vyzerajú skvele, ale majú aj silné vône.

Bonus: Väčšina z týchto rastlín tiež zabíja muchy a iný nepríjemný hmyz, ktorý robí pobyt vonku v lete menej príjemným. Toto sú:

bazalka,

levanduľa,

citrónová tráva,

mäta pieporná, 

rozmarín,

kôpor.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Rozložte v kúpeľni a nechajte cez noc. Švehla nebude mať šancu uniknúť

Pred príchodom teplých dní nakrájam citrón na plátky a zapichnem klinčeky. Zastavujem inváziu do môjho domova

The post Naplňte tým pohár a položte ho na parapet. Taliani takto bojujú s komármi. Je to rokmi overené appeared first on Vášeň v tebe.