Skip to content
Menu
Menu

Narodeniny oslávila v reštaurácii, ale za nič neplatila. Hostia dostali účet

Prečítať článok

22.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Studio Romantic).

Mala by osoba, ktorá oslavuje narodeninovú oslavu na mieste konania, znášať všetky náklady na podujatie? Po tom, čo denník The Mirror informoval o príbehu jednej zo svojich čitateliek, sa na internete rozpútala diskusia. Ukazuje sa, že nie každý je nadšený z toho, že zaplatí účet sám, keď ho pozvú na narodeninovú oslavu.

Narodeniny oslávila v reštaurácii, no hostia si museli zaplatiť sami.
Foto: shutterstock/Studio Romantic

Každý by sa chcel na svoje narodeniny cítiť výnimočne. Je to skvelá príležitosť stretnúť sa s priateľmi a osláviť tento výnimočný čas spoločne. Zorganizovať podujatie však nie je jednoduché – najmä pri rastúcej inflácii.

Z tohto dôvodu niektorí ľudia robia kompromisy a ak organizujú stretnutie v reštaurácii, počítajú s tým, že účet zaplatia hostia sami. Stretáva sa to s rôznymi reakciami. Nedávno jeden z narodeninových príbehov opísal The Mirror.

Narodeniny oslávila v reštaurácii, no hostia si museli zaplatiť sami

Oslávenkyňa, ktorá pre svojich blízkych zorganizovala oslavu v reštaurácii, nerátala s tým, že sa pre ňu akcia stane zdrojom starostí. Na párty sa zúčastnilo osem ľudí z blízkeho kruhu. Všetci sa dobre bavili, kým neprišiel účet. Hostia boli prekvapení, že časť nákladov si museli hradiť sami. Na druhý deň ráno dostala žena správu od svojej priateľky.

„Napísala, že budúci hostia by ocenili, keby som ich informovala, že si musia zaplatiť sami“

– oznámila potom.

Ozývali sa hlasy, že výdavky presahujú možnosti pozvaných a radšej by si boli vedomí toho, že budú musieť znášať dodatočné náklady. Dodali, že požadovať od nich platbu bolo neslušné.

„Cítim sa previnilo“

Následne sa oslávenkyňa začala pýtať, či by mala naozaj zaplatiť účet sama. Argumentovala tým, že žijeme v dobe, keď sa nám zdá normálne rozdeliť účet.

„V mojej kultúre si každý len rozdelí účet alebo si zaplatí za jedlo sám, ale možno sa mýlim, keď predpokladám, že s tým všetci súhlasia. Naozaj sa cítim previnilo, pretože by som nikdy nechcela, aby moja oslava priviedla niekoho do zlej finančnej situácie a nechcem, aby bolo kvôli tomu ohrozené naše priateľstvo“

– dodala.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Išla na rande s rozvedeným. Takto sa k nej správal na ich prvom rande. „Nikdy viac“

103-ročná žena prezradila tajomstvo svojej dlhovekosti. „Toto pijem každý deň už 30 rokov.“

The post Narodeniny oslávila v reštaurácii, ale za nič neplatila. Hostia dostali účet appeared first on Vášeň v tebe.