Skip to content
Menu
Menu

Nastriekajte si nohy lakom na vlasy. Z krízovej situácie sa dostanete v okamihu

Prečítať článok

29.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Avesun).

Čo je najlepšie na spotené nohy? Nikto nechce mať klzké a spotené nohy, najmä keď stojí na podpätkoch. Našťastie je riešenie na dosah. Všetko, čo potrebujete, je obľúbená vlasová kozmetika.

Čo je najlepšie na spotené nohy?
Foto: shutterstock/Avesun

Topánky na podpätku sú nadčasovou súčasťou ženského šatníka. Dokážu dodať eleganciu každému oblečeniu a ich nositeľka sa vďaka nim cíti sebavedomejšie. Môžu však byť aj veľmi nepohodlné. Mnohé ženy musia bojovať s bolesťou pri dlhodobom nosení podpätkov.

Jedným z najnepríjemnejších problémov s podpätkami je, že sa šmýkajú na nohách. Môže sa to stať z viacerých dôvodov. Jedným z nich sú spotené nohy alebo topánky, ktoré sú vo vnútri príliš klzké. Našťastie si môžete ľahko ušetriť nervy pomocou domáceho triku.

Čo môžete urobiť, aby sa vám topánky na podpätku nešmýkali? Nastriekajte si nohy lakom na vlasy

Jedným zo spôsobov, ako zabrániť pošmyknutiu nôh v topánkach, je použitie laku na vlasy. Lak na vlasy má lepkavú konzistenciu. Priľne k vašim nohám a vnútornej strane topánok, čím ich udrží na mieste. Je to dočasné riešenie, ktoré vydrží nanajvýš niekoľko hodín, ale je účinné. Preto sa oplatí nosiť so sebou malú plechovku, ak sa chystáte byť vonku dlhší čas. Pred obutím si jednoducho nastriekajte lak na nohy a počkajte niekoľko okamihov, kým zaschne. Problém klzkých nôh vás už nebude trápiť. Veď predsa nechceme, aby nám takýto problém pokazil pohodlie napríklad počas svadby. O účinnosť tohto triku sa na Instagrame podelila nevesta @melissa_ansah.

Prečo mám mokré nohy v topánkach? Takto sa dá predísť budúcemu pošmyknutiu

Šmýkanie sa v topánkach dopredu a tiež do strán je problém, ktorý sa týka mnohých z nás. S príchodom jari a leta sa tento problém stáva akútnejším, pretože sa otepľuje.

Vyskúšajte detský púder.
Foto: shutterstock/Onlyshaynestockphoto

Aby ste zabránili pošmyknutiu nôh, môžete vyskúšať niektoré z nasledujúcich trikov:

Vyhnite sa hydratácii nôh, pretože zvlhčujúce prípravky s obsahom olejov a dokonca aj pleťové mlieka môžu spôsobiť šmykľavosť. To spôsobuje aj trenie, čím sa zvyšuje riziko vzniku pľuzgierov.

Ak ste náchylní na potenie nôh, vyskúšajte detský púder. Stačí naniesť trochu púdru do stielok topánok, aby absorboval pot a zabránil prenikaniu vlhkosti do topánok.

Noste priedušné topánky, pretože vaše nohy zostanú suché v dobre vetranej obuvi.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zjemňuje drsnú pokožku, bojuje proti plesniam a bradaviciam. Namočte nohy na štvrť hodiny

Do čoho si namočiť nohy? Pridajte toto korenie do misky s vodou. Po 15 minútach zmizne pocit „ťažkých nôh“

The post Nastriekajte si nohy lakom na vlasy. Z krízovej situácie sa dostanete v okamihu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj