Skip to content
Menu
Menu

Nastrúhajte ho a pridajte do bielizne. Prací prášok už nebudete potrebovať. Ťažkým škvrnám dáte rýchlo zbohom

Prečítať článok

08.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Čo ešte okrem pracieho prášku? Môžete na neho zabudnúť, pretože rovnako efektívne fungujú aj iné prostriedky, ktoré máte doma. Vďaka nim si rýchlo poradíte aj s nepoddajnými škvrnami a miniete doslova drobné. V čom môžeme ešte prať bielizeň?

Čím môžeme nahradiť prací prášok?
Foto: súkromný archív

Pranie bielizne v práčke sa zdá byť jednoduché. Materiály vhodíme do bubna, pridáme kapsulu alebo prací prášok, iné pracie prostriedky, zapneme prístroj a je to hotové. Nie vždy však máme po ruke tie správne prípravky a niektoré v obchode si s odolnými škvrnami nedostatočne poradia. Našťastie máme jednoduché riešenie, ktoré sa oplatí vyskúšať. Môžete si vyrobiť vlastný prací prostriedok. Čo budete potrebovať?

Čo ešte okrem pracieho prášku? Použite obyčajné draselné mydlo

Došiel vám prací prášok alebo vám ten, ktorý máte, jednoducho nevyperie oblečenie? Použite obyčajné draselné mydlo. Ukazuje sa, že vďaka svojim vlastnostiam bude pôsobiť ako prírodný prací prostriedok.

Všetko, čo musíte urobiť, je nastrúhať výrobok, aby ste získali malé hobliny. Potom ich vložte do zásuvky v práčke, ktorú bežne používate na prášok. Nastavte program, počkajte určený čas a je to. Rýchlo si všimnete, že oblečenie je čisté a vonia prirodzene.

Ako vyrobiť prací prášok? Nepotrebujete veľa ingrediencií

Doma si môžete vyrobiť aj vlastný prací prášok, ktorý bude fungovať rovnako dobre ako z obchodu, alebo ešte lepšie. Čo budete potrebovať? Pripravte si 1 šálku bóraxu, 2 šálky hoblín draselného mydla a 1 šálku sódy. Suroviny dôkladne premiešame a vložíme do uzavretej nádoby, napríklad zaváracieho pohára.

Na jedno umytie stačí použiť jednu alebo maximálne dve polievkové lyžice prípravku. Rýchlo si všimnete, že nemusíte míňať veľa peňazí na čistiace prostriedky z obchodu, pretože takéto výrobky pripravené doma sú oveľa lacnejšie a veľmi efektívne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako vyčistiť biele tenisky? Zabudnite na práčku. Existuje lepší spôsob. Potrebujete len 2 prísady

Na prostriedky zakúpené v obchode sa zabudnite. Zmiešajte 3 zložky a naneste zmes na dlaždice v kúpelni. Bez problémov odstránia nečistoty

The post Nastrúhajte ho a pridajte do bielizne. Prací prášok už nebudete potrebovať. Ťažkým škvrnám dáte rýchlo zbohom appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj