Skip to content
Menu
Menu

Nazývajú ho „rastlinný retinol“. Je to prirodzená náhrada. Žehlí pokožku lepšie ako krém proti starnutiu

Prečítať článok

28.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Zigres).

Retinol je momentálne číslo jedna medzi kozmetikou. Nazýva sa vitamínom mladosti, pretože zvyšuje produkciu kolagénu, odďaľuje proces starnutia epidermy a reguluje sekréciu kožného mazu. Je to však dosť silný prípravok, a preto niektorí hľadajú náhradu.

Čím nahradiť retinol? Rovnaký účinok má aj prírodná alternatíva.
Foto: shutterstock/Zigres

Retinol je jedným z derivátov vitamínu A. Je známy svojimi vlastnosťami proti starnutiu a priaznivým vplyvom na stav pokožky. Preniká do hlbokých vrstiev pokožky, redukuje vrásky, vyrovnáva tón pleti, znižuje viditeľnosť čiernych bodiek a odstraňuje zafarbenie. Do starostlivosti o pleť sa zavádza na jeseň av zime, pretože v lete môže spôsobiť podráždenie vplyvom slnečného žiarenia.

Čím nahradiť retinol? Rovnaký účinok má aj prírodná alternatíva

Vitamín mladosti dáva veľkolepé výsledky, ale niektoré ženy sa ho boja používať. Je ľahké robiť chyby v starostlivosti. Medzi najčastejšie patrí príliš vysoká koncentrácia kozmetiky, začatie liečby retinolom na jar alebo v lete, príliš častá aplikácia a aplikácia retinolu na mokrú alebo nevyčistenú pokožku.

Bakuchiol bol vytvorený pre ľudí, ktorí sa boja podráždenia. Má vlastnosti podobné retinolu, ale je šetrnejší. Je to rastlinná aktívna zlúčenina, prírodná alternatíva vitamínu A a retinolu. Nazýva sa „rastlinný retinol“. Má adstringentné, protivráskové, čistiace vlastnosti a normalizuje sekréciu kožného mazu.

Čím nahradiť retinol? Bakuchiol.
Foto: unsplash.com/@libbysaylor

Ako bakuchiol účinkuje? V jednom ohľade je lepší ako retinol

Bakuchiol, podobne ako retinol, redukuje jemné vrásky, zlepšuje stav pokožky a chráni pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Zmierňuje zápaly a odďaľuje procesy starnutia pokožky. Najväčšou výhodou kozmetiky je fakt, že nereaguje na slnko, takže ju možno používať celoročne.

Nespôsobuje podráždenie, takže ho pokojne môžete používať aj v lete. Bude perfektný pre ľudí so suchou, citlivou alebo cievnatou pokožkou. Ženy s aknóznou pleťou alebo pleťou so sklonom k ​​nedokonalostiam môžu používať tiež aj „rastlinný retinol“.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Aplikujem od korienkov ku končekom. S touto maskou sa môže skryť aj vlasový botox

Varte, ale nepite. Je to liek na vypadávanie a slabé vlasy. Funguje lepšie ako botox

The post Nazývajú ho „rastlinný retinol“. Je to prirodzená náhrada. Žehlí pokožku lepšie ako krém proti starnutiu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj