Skip to content
Menu
Menu

Nechala si urobiť tetovania po celom tele. Teraz ľutuje. Hovorí: „Nenávidím ich“

Prečítať článok

26.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/ilovetattoos).

Tetovanie je nadčasová a jedinečná ozdoba tela. Pre každého z nás môže mať tetovanie aj iný význam, napr. môže to byť aj čisto estetické rozhodnutie, pretože daný dizajn sa nám jednoducho páči. Niekedy však môžeme niektoré tetovania ľutovať. Dozvedela sa to istá Britka.

Tetovanie je nadčasová a jedinečná ozdoba tela. Ilustračná fotografia.
Foto: Pixabay/ilovetattoos

Tetovania sú formou umenia a v mnohých prípadoch sú originálnou, krásnou a jedinečnou ozdobou tela. Existujú rôzne štýly tetovania a ľudia sa rozhodujú zvečniť si obrázky na kožu z rôznych dôvodov: z estetických a umeleckých dôvodov chcú mať jednoducho suvenír, symbol, ktorý je pre nich dôležitý a ktorý má pre nich nejaký špeciálny význam.

Tetovanie môže mať aj terapeutickú funkciu. Niektorí ľudia sa rozhodnú prekryť jazvy po operáciách, chorobách, popáleninách, nehodách a amputáciách jedinečnými tetovaniami. Sú aj umelci, ktorí sa špecializujú na prácu výlučne s takýmito ľuďmi. Samozrejme, toto sú len príklady, pretože dôvodov môže byť veľa. Rozhodnutie dať si tetovanie je individuálnou voľbou, ktorú môže urobiť každý dospelý.

Ako je to doslova v každej oblasti života, nie všetky rozhodnutia tohto typu majú šťastný koniec. Príkladom je Rose Nicholson, ktorá pochádza z Manchestru, má 32 rokov a 25 tetovaní. V rozhovore pre The Sun hovorí, že „každé z nich ľutuje“. Dodáva však, že nákladný postup odstraňovania všetkých diel si nemôže dovoliť. Hovorí, že jej „najmenej obľúbené“ tetovanie je to, ktoré má na hrudi.

Telo jej zakrývajú tetovania. Každého jedného „nenávidí“.

Denne pracuje ako účtovníčka. S tetovaním začala vo veku 19 rokov. Vtedy si nakreslila srdce na hruď. Neskôr si postupne tetovala aj ďalšie časti tela, ako sú ruky a ruky. Medzi hlavné motívy, ktoré pokrývali jej kožu, patrili najmä postavy z počítačových hier, karikatúr, filmov (napr. z „Harryho Pottera“) a text piesne vašej obľúbenej skupiny. Posledné tetovanie si dala vo veku 27 rokov.

Ako povedala, keď mala 30 rokov, všetkých ich „znenávidela“. 32-ročná žena by si ich veľmi rada dala odstrániť, no momentálne na to jednoducho nemá financie.

„Stále milujem Harryho Pottera, ale nechcem ho mať na koži. Neviem, prečo som si myslela, že je to dobrý nápad“

– priznala sa.

Woman, 32, with 25 tattoos says she now regrets every single one of them – but can’t afford to get them lasered off https://t.co/9ofrwROweO Rose Nicholson, 32, revealed that she would remove them but said it is too pricey READ MORE: I’m Britain’s most tattooed man – I’ve spent …

— tv2club (@tv2club) April 23, 2024

„Už sa mi nepáči, ako to na mne vyzerá. (tetovanie – pozn. red.) Neladia s oblečením, ktoré chcem nosiť“

– dodala.

Vysvetlila, že to, čo sa jej nepáči na tetovaniach, ktoré pokrývajú jej telo: „nedostatok jednotnosti“ a skutočnosť, že predtým nebolo veľa predchádzajúceho dizajnu.

„Práca nie je zlá, ale sú to kreslené postavičky“

– povedala.

„Keď som mala 30 rokov, uvedomila som si, že nenávidím svoje tetovania a chcela som si ich všetky dať dole“

– povedala.

„Nemôžem nosiť väčšinu šiat“

Dodala tiež, že v práci sa vždy snaží nosiť oblečenie s dlhými rukávmi, aby ľudia nevideli jej tetovania. Jej prvé dielo, tetovanie na hrudi v tvare srdca, však malo byť pôvodne menšie.

„Nechcela som, aby to bolo také veľké, ale tatér ma prehovoril, aby som do toho išla“

– prezradil Rose.

„Väčšinu šiat nemôžem nosiť“

– sťažovala sa.

„Moja rada: počkajte, kým budete mať 30.“

„Ľudia sa pozerajú na tetovania a predpokladajú, že mám záujem ísť na metalové predstavenia alebo piť s priateľmi“

– hovorí Rose.

O svojich tetovaniach väčšinou nechce hovoriť, no niekedy sa jej na ne ľudia priamo pýtajú.

„Raz ku mne pristúpil chlap a spýtal sa, či sa ich môže dotknúť. To mohol byť jeden z dôvodov, prečo som ľutovala, že som ich vôbec dala spraviť“

– povedala.

„Keď ste mladí, nezaujíma vás, čo si myslia iní ľudia, a nechcete ich počúvať“

– povedala.

Dodala tiež, že ak by mala možnosť niekomu poradiť, v prvom rade by mu povedala, aby sa s tatérom poradili o samotných nápadoch a porozmýšľali, ako ich zjednotiť.

„Aby spolu vyzerali dobre“

– zdôraznila.

„Moja rada: s tetovaním počkajte do 30 rokov, aby ste zistili, kto ste v dospelosti. Nie je kam sa ponáhľať, ak si stále chcete dať tetovanie“

– povedala.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nezamestnala sa v obchode a išla sa opýtať prečo. „Kvôli démonickým tetovaniam“

Ťažko chorý športovec bol pripravený vykonať eutanáziu, no postup ZRUŠIL. Presvedčila ho dôležitá správa od manželky

The post Nechala si urobiť tetovania po celom tele. Teraz ľutuje. Hovorí: „Nenávidím ich“ appeared first on Vášeň v tebe.