Skip to content
Menu
Menu

Nechávate dvere práčky otvorené? V takejto situácii radšej prestaňte. Zdravotná sestra: Má to za následok tragédie

Prečítať článok

15.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Stokkete).

Mali by ste zatvoriť dvierka práčky? Čoraz viac ľudí ich necháva otvorené, aby zabránili vzniku plesní. Nie každý by sa však mal riadiť touto radou. Zdravotná sestra vysvetlila, prečo je dôležité mať dvierka práčky vždy zatvorené.

Mali by ste zatvoriť dvierka práčky? Čoraz viac ľudí ich necháva otvorené, aby zabránili vzniku plesní.
Foto: shutterstock.com/Stokkete

Austrálska detská sestra Sarah Hunsteadová je zakladateľkou webovej stránky o bezpečnosti detí CPR Kids. Nedávno na svojom profile na Instagrame prezradila, prečo by sa niektoré „bežné rady“ mali ignorovať. Jedna z nich sa týka ponechania spredu plnenej práčky s otvorenými dvierkami medzi jednotlivými použitiami.

Zdravotná sestra varovala pred ponechaním otvorených dvierok práčky. Uviedla dôvod

Na internete sa môžeme stretnúť s množstvom teórií a rád, ktoré nám majú uľahčiť život a každodenné činnosti a ochrániť nás pred neželanými následkami. V posledných rokoch sa často rieši téma prania a starostlivosti o spotrebič. Mnohí ľudia odporúčajú nechávať dvierka práčky medzi jednotlivými použitiami otvorené. Je to preto, aby sa zabránilo vzniku plesní.

Tieto rady sú síce užitočné, ale nie vždy sa dajú použiť. Zdravotná sestra Sarah Hunsteadová varuje pred týmto postupom rodičov malých detí. Zdanlivo malý detail sa môže stať zdrojom nebezpečenstva. – Ak máte doma malé deti, nechajte ich zamknuté. Čistenie plesní alebo hľadanie alternatívnych metód na prevenciu ich tvorby môže byť nepríjemné, no ponechanie práčky otvorenej predstavuje vážne riziko. V minulosti sa vyskytli tragické prípady uviaznutia dojčiat v otvorených spotrebičoch, na čo upozorňuje Hunstead.

Ako sa zbaviť čiernej plesne z práčky? Odstráňte zatuchnutý zápach pomocou domácich prostriedkov

Pravidelným čistením práčky môžete zabrániť vzniku plesní. Ak ste si všimli nie veľmi príjemný zápach vychádzajúci z čerstvo vypraného oblečenia po jeho vybratí z práčky, niečo môže byť zle. Existuje možnosť, že sa v práčke vyvíja pleseň.

Nasaďte si rukavice a vezmite si starý uterák.

Zmiešajte roztok octu a horúcej vody.

Namočte uterák do zmesi a začnite drhnúť viditeľnú pleseň.

Uistite sa, že ste sa dostali k dávkovaču pracieho prostriedku a okolo tesnení (práčky s predným plnením majú tesnenie okolo dvierok).

Spustite prací cyklus na najhorúcejšom dostupnom nastavení v práčke so šálkou octu. Nalejte ho do otvoru na prací prostriedok.

Z práčky utrite všetku vlhkosť. To zahŕňa bubon, dávkovače, tesnenia a všetky ostatné oblasti, na ktoré sa môžete dostať.

Dvere nechajte niekoľko hodín otvorené, aby mohol prúdiť vzduch a vysušiť časti, ktoré ste vynechali.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Prečo práčka pri odstreďovaní skáče? Pravdepodobne ste neurobili jednu vec

Tlačidlo v práčke, o ktorom vie len málokto. Môže zachrániť vašu bielizeň

The post Nechávate dvere práčky otvorené? V takejto situácii radšej prestaňte. Zdravotná sestra: Má to za následok tragédie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj