Skip to content
Menu
Menu

Nelíčte sa do lietadla. Vyhnete sa tak nepríjemným následkom. „Jedna z najhorších vecí“

Prečítať článok

20.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe ().

Líčenie je predpis na zvýraznenie krásy a dodanie sebavedomia. Mnohé z nás, ktoré chcú vyzerať vždy dokonale, sa líčia aj pri cestovaní lietadlom. Odborník na starostlivosť o pleť vysvetľuje, prečo je lepšie sa tejto myšlienky vzdať.

Líčenie v lietadle. Odborník na starostlivosť o pleť o vplyve cestovania lietadlom na stav pleti.
Foto: pexels.com/Pixabay, shutterstock/happy_contributors

Pre mnohé ženy je líčenie neoddeliteľnou súčasťou ich každodennej rutiny. Niet divu, že niektoré z nich si nevedia predstaviť, že by si pred letom nenaniesli na tvár púder alebo nezvýraznili oči riasenkou. Veď každá z nás chce vyzerať fenomenálne bez ohľadu na okolnosti. Ukazuje sa, že v tomto prípade je lepšie zaobísť sa bez líčenia a obmedziť sa na starostlivosť.

Líčenie v lietadle. Odborník na starostlivosť o pleť o vplyve cestovania lietadlom na stav pleti

David Kim je aktívny na sociálnych sieťach ako nadšenec starostlivosti o pleť. So svojimi sledovateľmi sa rád delí o odborné znalosti v oblasti starostlivosti o krásu a o svoju snahu o bezchybnú pleť. V nedávnom príspevku sa dotkol témy cestovania lietadlom a jeho vplyvu na zdravie a stav pleti.

„Pobyt v lietadle je doslova jednou z najhorších vecí, ktoré môžete svojej pleti spôsobiť“

prezradil na Tiktoku

Na začiatku videa David Kim zdôraznil, že v lietadle by ste nikdy nemali používať líčidlá, pretože môžu spôsobiť nadmerné vysušenie pokožky. „Vaša pleť sa začne mastiť, aby vykompenzovala suchosť, a váše líčenie bude vyzerať ako torta“, poznamenáva. Jedným z dôvodov môže byť nízka vlhkosť vzduchu na palube. Odborník vysvetľuje, že vo vysokých nadmorských výškach je vzduch takmer úplne zbavený vlhkosti. To môže spôsobiť vysušenie nielen pokožky, ale aj hrdla a nosa.

Ako sa starať o pokožku v lietadle? Príprava pred odletom

Odborník na starostlivosť o pleť upozorňuje, že pobyt v takejto nadmorskej výške prispieva k zhoršenému prekrveniu tváre, čo môže spôsobiť jej mdlý a nevýrazný vzhľad. Jeho tipom je urobiť niekoľko drepov hneď po vystúpení z lietadla. Ďalším aspektom, ktorý si ľudia možno neuvedomili, je ochranný faktor SPF. „Keďže sa nachádzate v pomerne veľkej nadmorskej výške, znamená to, že ste aj bližšie k slnku, preto nezabudnite mať zatvorené okná lietadla alebo používajte dostatok opaľovacieho krému, pretože môže poškodiť vašu pokožku,“ varuje David Kim.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Mandľové alebo štvorcové? Teraz budeme nosiť nechty mountain peak. Prsty vyzerajú štíhlejšie

Od mokrých po dokonalé. Ako si sušiť vlasy, aby boli zdravé a krásne

The post Nelíčte sa do lietadla. Vyhnete sa tak nepríjemným následkom. „Jedna z najhorších vecí“ appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj