Skip to content
Menu
Menu

Nerobte to počas horúceho počasia. Vôbec si neochladíte byt

Prečítať článok

30.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/F01 PHOTO).

Leto je obdobím horúčav, ktoré musíte nejako prežiť. Ako to urobiť v neklimatizovanom byte? Existuje niekoľko spôsobov. Medzi nimi sa často spomína jeden, ktorý by ste počas horúcich dní v byte rozhodne nemali robiť. Hovoríme o otváraní okien. Je to naozaj dobrý nápad na ochladenie bytu?

Leto je obdobím horúčav, ktoré musíte nejako prežiť. Ako to urobiť v neklimatizovanom byte?
Foto: shutterstock/F01 PHOTO

Pri vode alebo v klimatizovanej miestnosti sa zdá, že prežiť horúčavy nie je ťažké. Iná situácia je, keď tieto dni trávite v byte bez klimatizácie. Mnoho ľudí vtedy hľadá spôsoby, ako sa ochladiť, a tak často robia chybu, že teplotu v byte vôbec neznižujú, ale práve naopak.

Ako prežívate horúčavy vo svojom byte? Nerobte túto chybu

Spôsoby, ako ochladiť byt, sa s príchodom ďalších vĺn horúčav na Slovensku dychtivo hľadajú. Dá sa to urobiť mnohými spôsobmi, napríklad zakrytím okien tmavými závesmi alebo kúpou ventilátora. Možno vás bude lákať aj príprava studených nápojov a jedál.

Mnohí ľudia sa tiež rozhodnú otvoriť okno, aby znížili teplotu v interiéri. Je to počas horúčav naozaj dobré riešenie? Človek inštinktívne otvorí okno v nádeji, že vyvetranie bytu prinesie úľavu.

Spôsoby, ako ochladiť byt, sa s príchodom ďalších vĺn horúčav na Slovensku dychtivo hľadajú.
Foto: shutterstock/JP WALLET

Bohužiaľ, v skutočnosti to môže mať opačný účinok. V horúcich dňoch vedie vetranie miestnosti k zvýšeniu teploty vo vnútri. Navyše k tomu môže viesť už aj mierne pootvorené okno. Záver je teda jasný, počas horúčav nie je otvorenie okna dobrý nápad.

Oplatí sa v horúcom počasí otvárať okná? Je na to vhodný čas

Počas dňa, keď teplomery ukazujú viac ako 30 stupňov Celzia, otvorenie okien spôsobí, že teplota vzduchu v byte sa nezníži, ale naopak. Najlepším riešením je preto okná pevne zatvoriť a navyše ich zakryť žalúziami alebo závesmi.

Mnohí ľudia si kladú otázku, kedy by mali v horúcom počasí vetrať? Nuž, najlepšie je to urobiť večer alebo dokonca v noci, keď môžete pocítiť príjemný pokles teploty.

Oplatí sa teda otvárať okná aj počas letných horúčav, ale v noci. Okrem toho je nevyhnutné nezabudnúť ich zatvoriť práve ráno.
Foto: shutterstock/Jakub Buza

Okrem toho sa oplatí otvoriť viac ako jedno okno, aby sa vytvoril prievan a došlo k výmene vzduchu, čo rozhodne prináša úľavu a ochladenie teploty v interiéri. Oplatí sa teda otvárať okná aj počas letných horúčav, ale v noci. Okrem toho je nevyhnutné nezabudnúť ich zatvoriť práve ráno.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Prichádzajú silné horúčavy. Tieto jednoduché spôsoby vás udržia hydratovaných po celý deň

Tento studený sirup odporúčajú mamičky a staré mamy. Musí byť pripravený v júni

The post Nerobte to počas horúceho počasia. Vôbec si neochladíte byt appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj