Skip to content
Menu
Menu

Nestojí takmer nič a funguje ako SPA v luxusnom hoteli. Tento recept je užitočný pre každú ženu

Prečítať článok

19.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/hedgehog94).

Tento prírodný produkt nespôsobuje mechanické poškodenie ani podráždenie. Nevyvoláva dodatočné náklady a je vždy po ruke. Hľadáte jednoduché recepty na domácu kozmetiku? Pozrite sa, čo všetko môžete vykúzliť len z niekoľkých ingrediencií.

Domáce peelingy na tvár a telo – účinky a zoznam výhod.
Foto: shutterstock/ME Image

Domáce peelingy na tvár a telo – účinky a zoznam výhod

Peelingy možno rozdeliť na dva typy: mechanické a enzymatické. Ich spoločným cieľom je odstrániť odumretú pokožku a prebytočný maz, ale sú založené na rôznych metódach.

Domáce peelingy na tvár alebo hotové výrobky z drogérie pozostávajú z čiastočiek, ktoré v kombinácii s krúživými pohybmi rúk mechanicky odstraňujú odumretú pokožku.

Enzymatické peelingy sú hotové prípravky tiež určené na odstraňovanie prebytočnej kože, ale bez mechanického trenia.

Výsledkom je hladká pokožka s peknou farbou a menej výrazné póry. Zafarbenie je menej viditeľné, pokožka získa prirodzený lesk a je pripravená na ďalšie ošetrenia. Na hladkom povrchu sa následné kozmetické prípravky ľahšie rozotierajú a neprítomnosť odumretej kože zabezpečuje ich lepšiu absorpciu.

Ako si vyrobiť peeling na tvár a telo? Objavte dve spoľahlivé zložky

Každý mesiac míňame čas aj peniaze na výrobky s umelými prísadami, na ktoré sa skôr či neskôr aj tak zabudne. To je asi tak polovica balenia. Snívate o ekologickom výrobku bez veľkých nákladov? Pozrite sa, ako si vyrobiť peeling na tvár a telo na báze kávy alebo cukru. Nižšie nájdete osvedčené recepty.

Kávový peeling sa bude určite ľahšie aplikovať v sprche, pretože kávovú usadeninu je potrebné dôkladne opláchnuť.
Foto: shutterstock/279photo Studio

Kávový peeling – je to jednoduché

Ak chcete pripraviť kávový peeling, naneste kávovú usadeninu na dlaň. V ďalšom kroku pridajte trochu vody a po odkvapkaní váš obľúbený olej alebo detský olejček. Potom krúživými pohybmi masírujte celé telo vrátane pokožky hlavy. Nakoniec peeling dôkladne opláchnite a máte hotovo.

Cukrový peeling – sladká voľba

Vyrobte si domáci cukrový peeling z troch polievkových lyžíc bieleho cukru (vhodný je aj trstinový cukor). K cukru pridajte lyžičku medu a lyžičku gélu z aloe vera. Všetky ingrediencie dôkladne premiešajte v miske, naneste na telo, chvíľu počkajte a krúživými pohybmi masírujte. Nakoniec hojne opláchnite vodou a máte hotovo.

Prírodný cukrový peeling na tvár sa dá úspešne vyskúšať aj vo voľne stojacom kúpeli.
Foto: shutterstock/Alina Kruk

Najväčším plusom týchto prírodných náhrad je ich dostupnosť a možnosť pripraviť si prírodnú kozmetiku len v množstve, ktoré skutočne potrebujeme. Vždy čerstvý výrobok bez ďalšej plastovej fľaše je veľmi ekologickým riešením bez toho, aby sme poškodili planétu alebo našu peňaženku. Ľudia, ktorí majú radi vôňu kávy, sa určite rozhodnú pre túto možnosť. Kávový peeling sa bude určite ľahšie aplikovať v sprche, pretože kávovú usadeninu je potrebné dôkladne opláchnuť. Prírodný cukrový peeling na tvár sa dá úspešne vyskúšať aj vo voľne stojacom kúpeli.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Už žiadne gély a neóny. Tieto nechty sú HIT sezóny a môžete si ich urobiť doma! Je to jednoduchšie, ako si myslíte

Namiesto zakrytia vrások vám pridá roky. Po päťdesiatke sa absolútne vyhnite

The post Nestojí takmer nič a funguje ako SPA v luxusnom hoteli. Tento recept je užitočný pre každú ženu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj