Skip to content
Menu
Menu

Netflix bude mať obrovskú konkurenciu. Bezplatná streamovacia služba prichádza do Európy

Prečítať článok

05.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Tada Images).

Po obrovskom úspechu v Spojených štátoch rozširuje bezplatná streamovacia platforma Tubi svoje pôsobenie. Webová stránka práve dorazila do Veľkej Británie a toto stále nie je posledné slovo majiteľov spoločnosti.

Netflix bude mať veľkú konkurenciu. Tubi vstupuje do Európy.
Foto: shutterstock/Tada Images

Streamovacie služby čelia rastúcej konkurencii. Na trhu je stále viac platforiem a atraktívnych ponúk, ktoré ponúkajú. Na Slovensku je Netflix stále jednou z najpopulárnejších služieb ponúkajúcich filmy a seriály predplatiteľom, ale gigant bude čoskoro musieť čeliť vážnej konkurencii.

Netflix bude mať veľkú konkurenciu. Tubi vstupuje do Európy

Podľa Foxu mala platforma Tubi v máji 2024 v Spojených štátoch rekordný mesiac. Na stránke sa navyše zaregistrovalo už 80 miliónov používateľov, čím sa služba vyrovnala Disney Plus na americkom trhu. Veľkou výhodou platformy je však skutočnosť, že je zadarmo.

Tubi sa spolieha na reklamy, ktoré sa používateľom zobrazujú pri využívaní jej zdrojov. Po úspechoch v USA web plánuje podmaniť si ďalší trh. Fox Corporation Ruperta Murdocha už spustila službu vo Veľkej Británii. Platforma ponúka viac ako 20 000 titulov aj od Disney, Lionsgate, NBCUniversal a Sony Pictures.

POZRITE TIEŽ AJ: ANKETA: Akým spôsobom šetríte? Čo robíte ak Vám nevychádza od výplaty k výplate? „Zatiaľ mi to stále vyšlo“

Nová bezplatná platforma na streamovanie dostupná v Európe

„Tubi strávila posledné desaťročie zdokonaľovaním svojho prístupu k širokému, bezplatnému a zábavnému streamovaniu obsahu v Severnej Amerike. Veríme, že toto je ideálny čas poskytnúť podobné príležitosti britským divákom. A čo je najdôležitejšie, sme odhodlaní počúvať potreby nových zákazníkov a ponúkanie obsahu britským fanúšikom, ktorý milujú“

– zdôrazňuje Anjali Sud, generálna riaditeľka Tubi, ktorú cituje The Guardian.

Variety uvádza, že to nie je posledné slovo Tubi. Platforma plánuje uviesť svoju ponuku aj na ďalšie trhy v Európe.

Rozhodnutie o rozšírení prevádzky Tubi môže urýchliť prácu Netflixu na bezplatnej možnosti platformy, ktorú firma len testuje. Spoločnosť nedávno dokončila skúšobné verzie bezplatnej služby v Keni a plánovala spustiť ďalšie služby v Japonsku a Nemecku.

Bloomberg zdôraznil že, nápad je len v ranom štádiu interných rokovaní. Konkurenčný tlak tu môže zmeniť, alebo to už urobil. Možno sa vedenie Netflixu dozvedelo alebo očakávalo krok Tubi a inšpirovalo ich to, aby sa pokúsili predstaviť svoje vlastné inovácie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Čo robiť, keď sa váš iPhone zahrieva? Toto by malo pomôcť

Samsung odpovedal, ako nabíjať telefón. Nie každý to vie

The post Netflix bude mať obrovskú konkurenciu. Bezplatná streamovacia služba prichádza do Európy appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj