Skip to content
Menu
Menu

Neviete sa dočkať návštevy kaderníka? Pozor na tieto znaky. Radšej si hneď nájdite iný salón

Prečítať článok

6.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Microgen).

Kaderník je človek, ktorému veľmi dôverujeme. Žiaľ, z času na čas sa stane, že musíme zmeniť salón, v ktorom sa nám o vlasy doteraz starali. Ak momentálne hľadáte toho správneho človeka, ktorý vám osvieži účes, tu je niekoľko tipov, ktoré môžete vziať do úvahy. Znaky, ktoré vám pomôžu odhaliť, či nebudete ľutovať návštevu konkrétneho kaderníka.

Ako si vybrať najlepší kadernícky salón?
Foto: shutterstock/Microgen

Návšteva kaderníka nie je len potešením, ale často aj nevyhnutnosťou. Z tohto dôvodu sa oplatí mať dôveryhodnú osobu, ktorá vám zabezpečí, aby ste sa mohli tešiť zo zdravých a pekne upravených vlasov. Ak ste v procese jeho hľadania, pozrite sa, na ktoré znaky si dávať pozor.

Nedostatok konverzácie. Radšej si hneď nájdite iný salón

Prvým znakom toho, že návšteva kaderníka nemusí dopadnúť podľa vašich predstáv, je nedostatok konverzácie. Keď vstúpite do salónu, prvým krokom kaderníka by mala byť konzultácia, vďaka ktorej bude vedieť, čím sa má riadiť pri stylingu a strihaní. Navyše by vás kaderník nemal len vypočuť, ale mal by navrhnúť aj svoje korekcie. Na základe vášho životného štýlu, stavu vašich vlasov, a dokonca aj ročného obdobia by mal navrhnúť, čo si myslí, že bude pre vás tou správnou voľbou. Dobrý kaderník bude svojho klienta nielen počúvať, ale vždy prevezme iniciatívu.

Hovorte s kaderníkom o účese, ktorý chcete a potrebujete
Foto: pexels/cottonbro studio

Aj keď vaším cieľom nie je veľká zmena účesu, profesionál by sa mal snažiť prispôsobiť ho vašim potrebám. Konzultácia vás môže zachrániť pred zlým strihom, farbením a stylingom, ktorý vaše vlasy poškodí. Pre mnohé ženy to môže byť šok, ale odmietnutie konkrétnej služby svedčí o profesionalite a uvedomení si svojich schopností. Z tohto dôvodu, keď kaderník kategoricky odmietne konkrétnu úpravu, mali by ste oceniť jeho úprimnosť a zmysel pre zodpovednosť za svoju prácu.

Ako spoznáte zlého kaderníka?

Nie vždy je dôležitý interiér. Je známe, že vzhľad salónu neurčuje zručnosti kaderníka. Často sa stáva, že skromne zariadené interiéry skrývajú výnimočných profesionálov. To, čomu sa oplatí venovať pozornosť je čistota. Tá sa v dobrom kaderníckom salóne udržiava. Zvlášť dôležitý je stav kief, žiniek, a dokonca aj spôsob čistenia a zametania vlasov.

Okrem čistoty je dôležitá aj kozmetika. Kadernícke salóny by nemali tajiť, čo používajú na starostlivosť o vlasy. Dobrý kaderník by vám mal poskytnúť profesionálnu kozmetiku. Zlým znakom je používanie šampónov a kondicionérov z drogérie. Venovanie pozornosti tomuto aspektu vás často môže zachrániť pred katastrofou.

Na čo si dať pozor pri výbere kaderníka?

Pri výbere nového kaderníka by ste mali venovať pozornosť recenziám. Jedným z najlepších spôsobov, ako to urobiť, je online. Oplatí sa nájsť si webovú stránku daného salónu vo vyhľadávači alebo na sociálnych sieťach. Pozrite si fotografie nedávnych účesov, ktoré kaderník urobil. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako sa uistiť, že konkrétny kaderník bude vyhovovať vašim potrebám.

Neoplatí sa ísť do kaderníctva z ulice. Je to mimoriadne riskantné. Zlý kaderník môže nielen vytvoriť účes, ktorý sa vám nepáči, ale môže vám aj poškodiť vlasy. Preto je lepšie si najprv overiť, či sa na služby a konečný výsledok nesťažovali aj iní zákazníci salónu.

Ako sa vyhnúť nechceným účesom? Dávajte si pozor na tieto zvyky u svojho kaderníka

Dobrého kaderníka spoznáte aj podľa jeho zvykov. Mal by sa s vami poradiť, kým sú vaše vlasy ešte suché. Takto bude môcť určiť, aký tvar bude mať účes po strihaní. Ak určí strih na mokrých vlasoch, riskuje, že nebude vedieť, ako veľmi bude potrebné vlasy skrátiť a ako bude účes vyzerať. Tieto detaily by sa mali stanoviť hneď na začiatku, kým sú vlasy ešte suché.

Na druhej strane, ak kaderník neponúka umývanie vlasov, je to varovný signál. Ak hneď po konzultácii siahne po rozprašovači vody a nožniciach, je to znamenie, že veľmi riskuje. Vlasy sú pri príchode ku kaderníkovi zvyčajne upravené, je na nich olej, pena alebo lak na vlasy. Kaderník by mal strihať na čerstvo umytých vlasoch, ktoré nie sú zaťažené inými kozmetickými prípravkami.

Ako nájsť dobrého kaderníka? Nie je to také jednoduché! 
Foto: shutterstock/Basyn

Profesionála spoznáte aj podľa jeho techniky. Dobrý kaderník vlasy pri strihaní natiahne a ostrihá do pravého uhla. Ak si všimneme, že technika je nesprávna, môžete skončiť s krivými prameňmi.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Najlepší účes pre 50-tničky? Kaderník presvedčil moju tetu, aby si dala urobiť „bixiecut“. Zoštíhľuje tvár a krk

Kaderníci priznávajú: hit 70. rokov je späť, ženy volajú a žiadajú o brushing. Je to cesta ku giga-objemom

The post Neviete sa dočkať návštevy kaderníka? Pozor na tieto znaky. Radšej si hneď nájdite iný salón appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj