Skip to content
Menu
Menu

Nie je to len chutné ovocie. Jeho šupka pomáha pri domácej starostlivosti a ďalších činnostiach

Prečítať článok

9.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Nataliya Schmidt).

Ak ste fanúšikom domácich metód, určite vás poteší, že šupka tohto ovocia má množstvo výhod a je ideálna pre vašu starostlivosť aj pre vašu záhradu. Má mnoho spôsobov využitia ovocia, o ktorých ste možno ešte nevedeli.

Čo sa oplatí nevyhadzovať pri starostlivosti o pleť a záhradu?
Foto: shutterstock.com/Nataliya Schmidt

Ak ste doteraz vyhadzovali banánovú šupku, určite sa to zmení. Práve tento nenápadný odpad má množstvo využití a osvedčí sa napríklad pri starostlivosti o domácnosť aj záhradu. Jej cenné vitamíny majú senzačný účinok na pokožku aj rastliny.

Užite si hladké päty! Banánová šupka hydratuje a regeneruje pokožku

Banánová šupka môže byť liekom na suché a popraskané päty. Stačí, ak si vnútornou časťou šupky natriete svoje očistené chodidlá a potom dužinu zmyjete vlažnou vodou. Po niekoľkých dňoch bude pokožka na vašich chodidlách oveľa hladšia a príjemnejšia na dotyk a zrohovatená koža zmizne.

Banánová šupka obsahuje cenné zložky vrátane draslíka, vitamínu A a vitamínu C. Tie podporujú obnovu pokožky.
Foto: shutterstock/JIANG HONGYAN

Hydratuje a vyhladzuje vrásky. Banánová šupka má senzačný účinok na pokožku

Banánová šupka obsahuje cenné zložky vrátane draslíka, vitamínu A a vitamínu C. Tie podporujú obnovu pokožky. Preto sa ju oplatí používať v domácej starostlivosti o tvár. Funguje ako skvelá hydratačná emulzia. Bude brzdiť proces starnutia. Stačí, ak si šupku raz denne natriete na tvár a výsledky môžu byť veľkolepé.

Banánová šupka je skvelým hnojivom pre rastliny. Kvety rastú rýchlejšie

Banánová šupka je užitočná aj v záhrade. Je totiž skvelým hnojivom pre kvety. Jednoducho ju nakrájajte na menšie kúsky, vložte do nádoby a zalejte teplou vodou. Túto zmes odložte na 2-3 dni na tmavé miesto. Po uplynutí tejto doby tekutinu sceďte a zmiešajte ju s vodou v pomere 1:1 a potom zalejte rastliny.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Banán roztlačím a pridám lyžicu sódy bikarbóny. Geniálny patent

Banán prepichnite klinčekmi. Tento šikovný trik má nielen zaujímavé vlastnosti, ale aj lahodnú chuť

The post Nie je to len chutné ovocie. Jeho šupka pomáha pri domácej starostlivosti a ďalších činnostiach appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj