Skip to content
Menu
Menu

Nielen ventilátor. Toto sú najlepšie a najchutnejšie spôsoby, ako sa schladiť počas horúcich dní

Prečítať článok

17.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Pearl PhotoPix).

V lete, keď teplota stúpa, nás horúčava môže úplne vyčerpať. Ak to ignorujeme, náš organizmus je vystavený väčšiemu riziku. Preto by sme sa mali najmä počas leta o svoje telo dobre starať. Správnym stravovaním a malou zmenou v jedálničku sa môžeme chrániť pred škodlivými účinkami leta.

Prečo by sme sa mali najmä počas leta o svoje telo dobre starať?
Foto: shutterstock/Pearl PhotoPix

Telesné teplota sa môže zvýšiť v dôsledku vnútorných aj vonkajších faktorov. Napríklad príliš dlhý pobyt na slnku môže spôsobiť výrazné zvýšenie telesnej teploty. Môže sa zvýšiť aj v dôsledku intenzívneho cvičenia, alebo vykonávaním väčšieho množstva pohybu, ako zvyčajne. Našťastie existujú jednoduché spôsoby, ako teplotu tela znížiť.

Melón je chutný spôsob, ako prekonať horúčavy

Okrem manga je melón ďalším ovocím, ktoré sa často konzumuje počas letnej sezóny. Obsah vody v melóne dosahuje 92 %, čo pomáha predchádzať dehydratácii a ochladzovať telo. Ak sa konzumuje pravidelne, môže pomôcť regulovať telesnú teplotu.

Ak sa konzumuje pravidelne, môže pomôcť regulovať telesnú teplotu.
Foto: shutterstock/BlueHorse_pl

Konzumácia cmaru je ideálnym spôsobom ochladenia organizmu

Možno viete, že cmar je prísada, ktorá sa často používa pri varení. Okrem varenia má cmar aj chladiace vlastnosti. Pri konzumácii dokáže odstrániť prebytočné teplo zo žalúdka a tela, čím poskytuje pohodlie počas horúceho dňa.

Cibuľa má chladivé vlastnosti, ktoré poznali už naše babičky

Prekvapivo aj cibuľa má chladivý účinok. Predpokladá sa, že je bohatá na kvercetín, ktorý má protialergický účinok. Je prospešná aj pri ochrane pred úpalom. A to je hlavný dôvod, prečo naše babičky každé leto pripravovali zmes cibule a zeleniny vo forme šalátov. Cibuľa sa môže jesť surová, s pridaním citróna a trochy soli, alebo ju pridajte do šalátov.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pijete kávu v horúcom počasí? Robíte obrovskú chybu

Pripravte svoju pleť na leto. Toto sú najlepšie triky pre hodvábne hladkú pleť

The post Nielen ventilátor. Toto sú najlepšie a najchutnejšie spôsoby, ako sa schladiť počas horúcich dní appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj