Skip to content
Menu
Menu

Odtrhnem kúsok a poukladám maliny. Je to lepšie ako návšteva záhradného centra. Rastú sladké a červené

Prečítať článok

30.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@simonakeroydgardener).

Nie je nič lepšie ako maliny z vlastnej záhradky. Ľudia, ktorí nemajú kúsok zeme, sa pýtajú, či existuje nejaký spôsob, ako si doma vypestovať ovocie. Ukazuje sa, že áno. Na zber bohatej úrody budete potrebovať ešte jednu vec.

Ako pestovať maliny doma?
Foto: tiktok.com/@simonakeroydgardener

Maliny sú jedným z najčastejšie pestovaných ovocných kríkov. Ak nájdeme ovocie správne ošetrené, budú mať intenzívnu červenú farbu a príjemnú sladkastú chuť. Veľa ľudí nechce preplácať a kupovať maliny v supermarkete či bazáre. Sami si ich vysádzajú v záhrade. To, že nemáte vlastný dvor, však neznamená, že sa musíte vzdať pestovania plodín. Založte si doma malú farmu.

Ako pestovať maliny doma? Siahnite po jednom produkte z kuchyne

Simon Akeroyd je nadšencom záhradníctva a autorom niekoľkých kníh na túto tému. Na svojom profile TikTok zverejnil @simonakeroydgardener video s návodom, ako si doma zasadiť maliny. Kúpte si balené ovocie zo supermarketu. Vezmite kúsok papierovej utierky a rozdrvte na ňu maliny. Jemne rozotrieme lyžičkou. Počkajte niekoľko dní, kým sa objavia semená.

Siahnite po plastovej krabičke s otvormi, v ktorej ste si ovocie priniesli domov. Naplňte ich kompostom bez rašeliny. Potom odrežte kuchynský papier so semienkami tak, aby sa zmestil do nádoby. Vložte ho do krabičky a prikryte vrstvou zeminy. Krabičku vložíme do väčšej plastovej nádoby a postavíme na slnečné miesto, napr. na parapet.

@simonakeroydgardener Winning at life. My supermarket raspberries are growing in my garden and in my pots #growyourgroceries #growyourown #growyourownfood ♬ The Winner Takes It All – ABBA

Ako zasadiť maliny do kvetináča? Natrháme a prikryjeme zeminou

Po niekoľkých dňoch začnú maliny klíčiť. Nezabudnite ich pravidelne zalievať. To je kľúčom k získaniu zdravej, chutnej a bohatej úrody. Táto metóda bude fungovať aj vtedy, ak máte záhradu alebo chcete maliny zasadiť do kvetináča.

Stačí natrhať predtým pripravenú utierku so semienkami na menšie kúsky, položiť na pôdu a prikryť vrstvou zeminy. Malinový kvetináč by mal byť dosť veľký, hlboký aspoň 40-50 cm. Musí obsahovať aj drenážne otvory. Najlepší čas na výsadbu ovocia je skorá jar alebo neskorá jeseň.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Na túto liečbu si už takmer nikto nepamätá. Práve vďaka nej majú paradajky bohatú úrodu

Škrupiny zalejte octom a odložte bokom. Stačí len lyžica, aby rastliny rástli ako huby po daždi

The post Odtrhnem kúsok a poukladám maliny. Je to lepšie ako návšteva záhradného centra. Rastú sladké a červené appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj