Skip to content
Menu
Menu

Ohnivé znamenia zverokruhu sa vyznačujú temperamentom a silou. Patríte medzi ne? Dávajte si pozor na tieto nebezpečenstvá

Prečítať článok

1.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Roman Samborskyi).

Znamenia zverokruhu môžeme rozlíšiť na základe štyroch prvkov. Podľa astrológie má každý zo štyroch živlov svoje vlastné charakteristiky, ktoré ovplyvňujú osobnosť každého znamenia. Podľa akých povahových čŕt teda môžeme rozpoznať ohnivé znamenia zverokruhu?

Podľa akých povahových čŕt teda môžeme rozpoznať ohnivé znamenia zverokruhu?
Foto: shutterstock/Roman Samborskyi

Astrológia rozlišuje štyri živly, ktoré sa označujú aj ako životné energie. Na ich základe môžeme zoskupiť dvanásť známych znamení zverokruhu. V tomto článku si popíšeme osobnosti ľudí priradených k tzv. ohnivým znameniam zverokruhu. Hoci sa vyznačujú mimoriadnym temperamentom, existujú určité nebezpečenstvá, na ktoré by si mali dávať pozor.

Ktoré sú ohnivé znamenia zverokruhu? Patria k nim ľudia z troch znamení

V astrológii je každé znamenie zverokruhu priradené k jednému zo štyroch živlov:

element zeme je: Býk, Panna, Kozorožec;
element vody je: Vodnár: Rak, Škorpión, Ryby;
element ohňa je: Baran, Lev, Strelec;
element vzduchu je: Blíženci, Váhy, Vodnár.

K ohnivým znameniam zverokruhu teda patria tí, ktorí sa narodili v období od 21. marca do 19. apríla, od 23. júla do 22. augusta a od 22. novembra do 21. decembra.

Vlastnosti, ktoré charakterizujú ohnivé znamenia zverokruhu. Čakajú na nich určité nebezpečenstvá

Ohnivé znamenia sú dynamické a nepredvídateľné.
Foto: shutterstock/stockfour

Aktivita, iniciatíva, optimizmus, nadšenie a extroverzia sú len niektoré z vlastností ohnivých znamení. Rovnako ako živly sú dynamické a nepredvídateľné. Často ich sprevádza silná vášeň, ktorú je ťažké skrotiť. Ohnivým znameniam zverokruhu však nemožno uprieť ich silu a sebadôveru, ktorá ich núti k neustálej činnosti. Je to spôsobené aj tým, že poznajú svoju vlastnú hodnotu a veria vo svoje schopnosti a zručnosti. Žiaľ, tento živel má aj svoju druhú tvár, pretože niekedy môže byť nestabilný a prudký. To môže viesť k deštruktívnemu správaniu, čo je dobré mať na pamäti a nedovoliť, aby emócie zakaždým prevládli nad rozumom.

Ohnivé znamenia zverokruhu sa môžu dostať do konfliktu s týmito ľuďmi

V prípade ohnivých znamení zverokruhu sa dá povedať, že niekto je buď s nimi, alebo proti nim. Silné osobnosti znamení Barana, Leva a Strelca sa však s najväčšou pravdepodobnosťou dostanú do konfliktu so znameniami Býka, Kozorožca a Raka.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Partnerský horoskop – zhoda partnerov podľa znamenia

Tieto štyri znamenia zverokruhu ľudia jednoducho zbožňujú. Majú v sebe niečo jedinečné

The post Ohnivé znamenia zverokruhu sa vyznačujú temperamentom a silou. Patríte medzi ne? Dávajte si pozor na tieto nebezpečenstvá appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj