Skip to content
Menu
Menu

Opustil ma pre bývalú, po necelom roku ma kontaktoval. Moja mama mi dala veľmi hlúpu radu [LIST]

Prečítať článok

03.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/mina6120).

– Istý príbeh z môjho života je príkladom toho, akí dokážu byť ľudia drzí. A aj keď nerada spomínam na minulosť, myslím si, že stojí za to pamätať a varovať ostatných – píše naša čitateľka Lenka v liste zaslanom redakcii. S jej súhlasom ho zverejňujeme v plnom znení.

Bez vysvetlenia ukončil náš vzťah. Bola som zničená.
Foto: Pixabay/mina6120

Nižšie nájdete list od našej čitateľky a radi by sme Vás povzbudili, aby ste nám poslali svoje názory a vlastné príbehy na adresu: info@vasenvtebe.sk. 

Vybrané emaily zverejníme na Vášeň v tebeNižšie je list od našej čitateľky Lenky.

Mám šťastný vzťah už niekoľko rokov. Minulý rok som sa stala manželkou. Nedávno som si však pri spomienke na začiatky nášho priateľstva spomenula na svoj predchádzajúci vzťah. Štyri mesiace predtým, ako som spoznala svojho manžela, ma kontaktoval môj bývalý. Keby som mu vtedy dala ešte šancu, asi by som teraz nebola manželkou.

Bez vysvetlenia ukončil náš vzťah. Bola som zničená

S Marcelom som začala chodiť na konci štúdia. Vedela som, že prežíva zlý rozchod. Nemyslela som si však, že to až tak ovplyvní náš vzťah. Po pár mesiacoch randenia som sa naplno oddal. Myslela som si, že som stretla skvelého človeka, s ktorým som si mohla robiť plány do budúcnosti. Jedného dňa sa však moje sny rozplynuli.

Marcel sa so mnou nečakane prestal rozprávať. Ešte sme spolu nežili, takže bolo pre neho jednoduchšie úplne sa izolovať. Čo sa stalo, nevysvetlil. Bála som sa, že je chorý alebo mal nehodu. Nemali sme veľa spoločných priateľov, pretože sme sa spoznali na zoznamovacej aplikácii. Preto som vlastne nevedela, od koho by som o ňom mohla získať nejaké informácie.

Moje srdce bolo zlomené a niesla som to veľmi ťažko. Počas prvých mesiacov som sa stále pýtala, čo mi je, že ma chlap bez slova opustil? Našťastie asi po pol roku som bola späť v dobrej forme. Zabudla som na Marcela a rozhodla som sa otvoriť sa novým známym.

Chcel sa ku mne vrátiť. Povedal, že urobil hroznú chybu

Na moje prekvapenie ma Marcel kontaktoval na Valentína, necelý rok po tom, čo sa so mnou prestal rozprávať. Napísal, že urobil najväčšiu chybu vo svojom živote a že si nevie odpustiť, že ma opustil. Najprv som mu nechcela odpovedať. Rozhodla som sa však opýtať, prečo zmizol a čo sa vlastne stalo.

Marcel napísal, že sa vrátil k bývalej, pretože sa nechal oklamať jej klamstvami. Tvrdila, že sú stvorení jeden pre druhého a on jej musel dať ešte šancu. Rozhodol sa teda zariskovať. Po pár mesiacoch jeho partnerka odišla a zaplietla sa s niekým iným.

Až vtedy si uvedomil svoju chybu a povedal, že musí za mňa bojovať. Bola som naozaj v rozpakoch z tohto výkladu. Odpovedala som, že jediným ospravedlnením pre tento náhly rozchod by bola choroba, ktorá mu zabránila kontaktovať ma. Tiež som dodala, že už s ním nechcem udržiavať kontakt.

Som rada, že nedala na rady mojej mamy

Myslela som, že to Marcel vzdá. Ale mýlila som sa. Písal mi tri mesiace po sebe. Vtedy som bola ešte slobodná. Keď som o všetkom povedala mame, povedala, že by som mu možno mala dať ešte šancu! bola som v šoku…

Som rada, že som ju nepočúvala. Verím, že ak sa niekto takto opovrhnutiahodne zachoval raz, dokáže to znova. Po pol roku, keď som už mala vzťah s manželom, som bola zvedavá, čo sa deje s mojím bývalým. Svojím novým vzťahom sa už pochválila na Instagrame. Zaujímavé je, že jeho priateľka zverejnila prvú fotku s Marcelom, keď mi písal. Potom som si konečne uvedomila, že som urobil správnu vec.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

„Na dovolenke all inclusive sme stretli pár, ktorý zmenil moju dovolenku na nočnú moru“ [LIST]

Prázdniny na vidieku v 90. rokoch „Na tú vôňu nezabudnem“ [LIST]

The post Opustil ma pre bývalú, po necelom roku ma kontaktoval. Moja mama mi dala veľmi hlúpu radu [LIST] appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj