Skip to content
Menu
Menu

Ošúpte ich, zjedzte a šupky rozložte po záhrade. Žiadne osy sa neobjavia a budete si pokojne relaxovať na slniečku

Prečítať článok

11.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Jimmy R).

Ako účinne odpudzovať osy, aby sa neobjavili na vašej záhrade, terase alebo balkóne? Zahoďte výrobky z obchodu a použite jednoduchý domáci trik. Stačí použiť vôňu, ktorú nenávidia. Žiadne osy sa neobjavia.

Ako ich účinne a humánne odradiť od návštevy?
Foto: shutterstock/Jimmy R

Osy sú užitočným hmyzom, ale môžu byť veľmi nepríjemné a pre alergikov aj nebezpečné. Je pomerne ľahké ich aj náhodne vyprovokovať k útoku, preto sa nemožno čudovať, že nie každý stojí o ich spoločnosť na záhrade alebo balkóne. Ako ich účinne a humánne odradiť od návštevy?

Ako sa zbaviť osy na záhrade? Zvoľte humánne riešenia

Hoci ich má málokto rád, osy sú užitočné tvory, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v ekosystéme. Sú totiž opeľovačmi a živia sa aj škodcami, ktorí ničia úrodu. Najlepším spôsobom, ako sa ich zbaviť na záhrade, je použitie repelentu, ktorý im neublíži, ale zároveň vytvorí neviditeľnú bariéru, ktorú nebudú chcieť prekročiť.

Čo používať na boj proti osám? Pomáha vôňa, ktorú neznášajú

Osy sa objavujú všade tam, kde cítia sladkú vôňu, či už kvetov, ovocia alebo napríklad parfumov, pleťových vôd a sladkostí. Preto ak plánujete relaxovať na záhrade, je lepšie sa zaobísť bez týchto druhov kozmetiky a pochutín. Namiesto toho použite oleje, ako je šalvia, citrónová tráva alebo klinček. Ich vôňa účinne odradí hmyz od bližšieho kontaktu. Jemne nimi pokropte oblečenie, aby sa na ňom neobjavili žiadne škvrny a potom sa oddajte blaženému odpočinku.

Aký je účinný odpudzujúci prostriedok proti osám? Vysaďte tieto rastliny

Ak nechcete, aby vás osy navštevovali, vysaďte v záhrade alebo v kvetináči na balkóne rastliny, ktoré majú pre ne dráždivú vôňu. Okrem spomínanej šalvie alebo klinčekov to budú:

cesnak

bazalka

tymián

mäta pieporná

fialky

levanduľa

fenikel

Rozložte šupky z uhoriek, ktorých horká vôňa ich účinne odradí.
Foto: Súkromný archív

Okrem toho na miesta, kde sa zhromažďujú, rozložte šupky z uhoriek, ktorých horká vôňa ich účinne odradí. Len ich nezabudnite pravidelne vymieňať, inak začnú hniť. Ďalším riešením je naliať vodu do fľaše s rozprašovačom a pridať do nej eseniálne oleje. Touto zmesou potom postriekajte záhradu. Bude to fungovať rovnako účinne

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako sa zbaviť ôs z trávnika? Tri účinné domáce prostriedky

Expresná zmes na upokojenie bodnutia osou. Namiesto paniky si ňou umyjem pokožku

The post Ošúpte ich, zjedzte a šupky rozložte po záhrade. Žiadne osy sa neobjavia a budete si pokojne relaxovať na slniečku appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj