Skip to content
Menu
Menu

Päť znakov, ktoré naznačujú, že ste atraktívnejšie, než si myslíte

Prečítať článok

21.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Roman Samborskyi).

Atraktivita je vlastnosť, ktorú u iných ľudí považujete za samozrejmosť, zatiaľ čo u seba ju nevidíte. Medzitým možno zistíte, že ostatní vás majú radi oveľa viac, ako ste si mysleli. Svedčia o tom aj nezjavné signály, ktoré by ste na prvý pohľad nepovažovali za znak toho, že si niekto myslí, že ste príťažlivé a krásne.

Skutočná krása sa nemusí spájať s bezchybnou pleťou a dokonalou postavou.
Foto: shutterstock/Roman Samborskyi

Komplexy a nedostatok sebadôvery často spôsobujú, že sa považujete za neatraktívne. V zrkadle vidíte neideálne telo, tvár alebo vlasy, zatiaľ čo ľudia, ktorých stretávate na ulici alebo v práci, z vás nemôžu spustiť oči a myslia len na vašu výnimočnú krásu. Je pre vás ťažké uveriť, že vás považujú za atraktívne? Tu je niekoľko znakov toho, že ste pre ľudí oveľa príťažlivejšie, než si o sebe myslíte.

Neustále na sebe cítite pohľady cudzích ľudí

Výskum uskutočnený na Univerzite v Osle v roku 2015 ukázal, že mozog uvoľňuje do nášho tela dopamín, keď sa pozeráme na niečo príjemné, čo je pocit, ktorý sa dá prirovnať k jedeniu obľúbeného jedla alebo k času strávenému s milovanou osobou. Z toho vyplýva, že ako ľudia máme tendenciu pozerať sa na veci a ľudí, ktorí nám prinášajú vizuálne potešenie – filmy, umenie alebo len na iných, často úplne cudzích ľudí!

Ak sa vám teda stane, že sa na vás niekto na verejnosti intenzívne pozerá, je to znamenie, že ste atraktívne. Aj keď sa vám takéto správanie môže zdať nepríjemné, nie je sa čoho obávať a zvyčajne ide len o niekoho pozitívnu reakciu na váš vzhľad.

Počujete málo komplimentov

Málo komplimentov? To môže dokazovať vašu príťažlivosť.
Foto: shutterstock/lenetstan

Tento znak príťažlivosti sa môže zdať trochu prekvapujúci, ale ak počujete len veľmi málo komplimentov, ostatní vás považujú za mimoriadne atraktívnu. Prečo však ľudia okolo vás mlčia, namiesto toho, aby vás zasypali komplimentmi, ak sa im tak veľmi páčite? Dôvodom takéhoto správania je, že všetci sú presvedčení, že ste si dobre vedomé svojej príťažlivosti a nepotrebujú vám ju pripomínať.

A ak počujete kompliment, môže sa vám zdať, že bol náhodný alebo nevýrazný. Nie je to tým, že by ste sa neodlišovali od ostatných! Ľudia si len myslia, že ste si vedomé svojej krásy, takže nevidia zmysel v tom, aby vás na ňu upozorňovali. Preto komplimenty, ktoré náhodou počujete, môžu znieť banálne.

Nikto neverí, že máte komplexy

Môže byť ťažké uveriť, že ľudia, ktorých obdivujeme alebo staviame na piedestál, môžu byť rovnako neistí ako my. Všetko je to spôsobené tým, že vyzerajú úžasne, takže sme presvedčení, že nemajú dôvod, aby sa im na ich tele niečo nepáčilo. Pravda je však úplne iná a každý občas bojuje s nízkym sebavedomím.

Každá z nás občas bojuje s nízkym sebavedomím.
Foto: shutterstock/AVOCADO FAM

Takže ak sú tí, ktorým prezradíte, že sa vám nepáčia niektoré aspekty vášho vzhľadu prekvapení, je to znak toho, že vás považujú za krásnu a nedokážu pochopiť, že niekto tak krásny ako vy sa môže na niečo sťažovať.

Každý vám chce pomôcť

Ak sa všetci okolo vás – dokonca aj cudzí ľudia – vám snažia pomôcť alebo vám nejakým spôsobom niečo uľahčiť, je to znak toho, že ste mimoriadne príťažlivé. Okrem vášho vzhľadu bude ostatných k pomoci nabádať aj presvedčenie, že ste mimoriadne milý človek, ktorý si zaslúži, aby mu niekto podal pomocnú ruku.

Jeden zo znakov, že ste pre okolie atraktívna.
Foto: shutterstock/Prostock-studio

V závislosti od pohlavia ľudí okolo vás sa muži budú zo všetkých síl snažiť, aby ste nenosili ťažké nákupné tašky a pomohli vám. Ženy sa vás zase snažia v ťažkých chvíľach svojou spoločnosťou vždy podporiť a dobre poradiť.

Ľudia sú k vám nezvyčajne milí alebo mimoriadne nepríjemní

Ak vidíte, že vás ľudia po prvom stretnutí buď milujú alebo nenávidia, znamená to len jedno – nie ste im ľahostajné. Ľudia, ktorí sa považujú za sebavedomých, bez komplexov a úspešných, budú rovnaké hodnoty vidieť aj u iných ľudí. Následne tí, ktorí sa k vám správajú nadmieru priateľsky a úctivo, vás budú vnímať ako rovnocenného, a teda atraktívneho človeka.

Na druhej strane sa vám môže zdať, že sú okolo vás ľudia, ktorí vás dokonca nenávidia. Kvôli svojim komplexom a nízkemu sebavedomiu sa budú vo vašej spoločnosti cítiť ohrození a neistí. Hoci sa neodporúča obklopovať sa takýmto typom skupiny, môže to byť pre vás aj znamenie, že takíto ľudia vás považujú za mimoriadne príťažlivých a veľmi vám závidia.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je to podľa teba o vzhľade? Vôbec nie. Zmysel pre humor, otvorená myseľ a 4 ďalšie vlastnosti odlišujú atraktívnych ľudí

5 vedecky overených spôsobov, ako byť atraktívnejšia

The post Päť znakov, ktoré naznačujú, že ste atraktívnejšie, než si myslíte appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj