Skip to content
Menu
Menu

Patrí medzi najstaršie mená na svete. Na Slovensku je tretím najfrekventovanejším ženským menom

Prečítať článok

20.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/BestPhotoStudio).

Môže sa zdať, že najstaršími menami na svete sú Adam a Eva, veď to boli prví ľudia. Je to však inak. Podľa vedcov si tento titul zaslúži iné meno. Zaujímavé je, že je populárne aj na Slovensku.

Ktoré ženské meno patrí medzi najstaršie na svete?
Foto: shutterstock/BestPhotoStudio

Najstaršie meno na svete

Nie je možné jednoznačne určiť, ktoré meno bolo niekomu dané ako prvé. Napriek tomu vieme, ktoré mená sú najstaršie. Meno Zuzana, ktoré je v posledných rokoch veľmi populárne, patrí do tejto výnimočnej skupiny.

Pôvod mena Zuzana sa datuje do začiatku 13. storočia. Zuzana znamená ľalia, čo možno chápať aj ako nevinná, čistá. Obľúbené boli aj odvodeniny: Zuza, Zuzka, Zuzička, Zuzi.

Aký je pôvod a význam mena Zuzana?

Zuzana je biblické meno hebrejského pôvodu. Bolo známe už v starovekom Egypte a spomína sa aj v dobových dokumentoch. Objavilo sa teda ešte skôr ako v 13. storočí a preto sa považuje za najstaršie ženské meno na svete.

Zuzana je konkrétne odvodené od hebrejského slova “ Šóšanna“, čo znamená „ľalia“. V arabčine znamená „lotosový kvet“.

Obľúbenosť mena Zuzana na Slovensku

Zuzana je maximalistka, chce mať vždy všetko – lásku, vernosť, dôveru, peniaze – je veľmi náročná.
Foto: shutterstock/Roman Samborskyi

Meno Zuzana je tretím najfrekventovanejším ženským menom na Slovensku. Zuzana priťahuje k sebe veľa katastrof a situácii, kedy sa musí prejaviť ako silná a hrdinská žena. Nevyhovuje jej byť hrdinkou, je to pre ňu záťaž. Radšej by bola v ústraní, starala sa o seba a rodinu. Vie, že má v sebe silu, ale radšej všetko závažné necháva na iných. Až v poslednej chvíli sa rozhodne konať, no vtedy sa mení z pokojnej ženy na tigricu. Je zbytočné s ňou bojovať, pretože málo kto je ochotný nechať sa zničiť. Zuzana je maximalistka, chce mať vždy všetko – lásku, vernosť, dôveru, peniaze – je veľmi náročná. No aj jej to muž poskytne, nikdy ho nezradí. Ovplyvňuje ju planéta Venuša. Jej ochranné kamene sú záhneda a achát.

Meno Zuzana – kedy má meniny?

Zuzana má meniny 11. augusta.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Aké farby sa hodia k znameniam zverokruhu? Tieto farby prinášajú šťastie a najlepšie odrážajú ich charakter

Tieto číslice sú najsilnejšie a predstavujú úspešných ľudí! Skontrolujte, či ich máte v dátume narodenia

The post Patrí medzi najstaršie mená na svete. Na Slovensku je tretím najfrekventovanejším ženským menom appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj