Skip to content
Menu
Menu

Po kúpeli v tejto šťave orchidea vystrelí listy ako z praku. Taktiež vypustí nové kvety

Prečítať článok

21.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Alie04).

Orchidey sú fenomenálne črepníkové rastliny, ale vyžadujú si veľa pozornosti a starostlivosti. Aby ste ich udržali v dobrom stave, musíte sa o ne správne starať. Kúpte svoju orchideu pravidelne v tejto domácej šťave a bude sa vždy tešiť dobrej kondícii. Ako z praku bude vystreľovať nové listy a vytvárať nové kvety.

Po kúpeli v domácej mrkvovej šťave orchidea získa späť svoju energiu. Začne kvitnúť novými listami a kvetmi.
Foto: shutterstock/Alie04

Prezreli ste si svoje rastliny a zistili ste, že stav vašej orchidey nie je veľmi dobrý? Ak áno, mali by ste čo najskôr prijať vhodné opatrenia na jej záchranu. V opačnom prípade môže táto krásna črepníková rastlina úplne uhynúť.

Vyrobte si domáce hnojivo na orchidey z dvoch lacných ingrediencií a pravidelne ho dávajte svojim kvetinám a tie určite získajú späť svoju vitalitu. Za kúpeľ v prírodnej šťave sa vám rýchlo odvďačia novými žiarivými listami a bujným kvitnutím.

Domáce hnojivo na orchidey s 2 zložkami. Orchidea potom vyrastie s listami a vytvorí nové kvety

Recept na domáce hnojivo pre orchidey je triviálny a takáto živina je zdrojom draslíka, fosforu, vápnika alebo vitamínu E, takže ňou pravidelne „kŕmte“ svoje rastliny. Na výrobu prírodnej živiny vo forme šťavy potrebujete len dve zložky: mrkvu a vodu. Mrkva nemusí byť veľká, stačí malá zelenina (asi 30 g). Na druhej strane, voda by mala byť dôkladne prefiltrovaná.

Mrkva je zdravá nielen pre ľudí, ale aj pre rastliny v kvetináčoch. Preto ňou pravidelne hnojte svoje orchidey.
Foto: shutterstock.com/nblx

Ako pripraviť hnojivo z mrkvy a ako ho používať? Dajte im kúpeľ

Hnojivo pre orchidey začnite pripravovať nakrájaním mrkvy na malé kúsky. Keď to urobíte, opatrne vložte zeleninu do misky mixéra, zalejte ju litrom filtrovanej vody a mixujte, kým nevznikne hladká šťava. Keď prístroj skončí, prefiltrujte mrkvovú šťavu cez sito. Získate tak prírodnú živinu pre rastlinu v kvetináči.

Ako zalievať orchidey mrkvovou šťavou? Odborníci zvyčajne odporúčajú metódu ponorenia. Kvetinu v kvetináči musíte na 20 minút vložiť do nádoby naplnenej týmto hnojivom. Po takomto kúpeli ju jednoducho vyberte. Toto rýchle ošetrenie zlepší stav, urýchli rast rastliny. Bude absorbovať potrebné živiny, čo ju podnieti k bohatému kvitnutiu alebo tvorbe nových listov.

Orchideu môžete tiež tradične zalievať mrkvovou šťavou, pričom mrkvovú šťavu môžete naliať na základňu orchidey alebo jej listy utrieť vatou namočenou v tomto domácom hnojive. Robte to aj 1 – 2 krát mesačne, aby bola táto orchidea lesklejšia.

Jednoducho ponorte orchideu na 20 minút do nádoby s mrkvovým hnojivom.
Foto: shutterstock/ilona.shorokhova

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako často zalievať orchidey? Stačí jedna chyba a kvety budú preč

Urobte to skôr, ako začnete orchideu presádzať. Bude kvitnúť, akoby sa chcela chytiť stropu

The post Po kúpeli v tejto šťave orchidea vystrelí listy ako z praku. Taktiež vypustí nové kvety appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj