Skip to content
Menu
Menu

Po rokoch sú opäť v obľube. Zákazníci žiadajú červené ombre nechty a tie sa už stali hitom leta 2024

Prečítať článok

26.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/MorphoBio).

Červená manikúra je nadčasová klasika, ktorá bude vždy módna a štýlová. Ak však máte chuť na mierne obnovenú verziu, červené ombre nechty stoja za vyskúšanie. Môžete si ich urobiť niekoľkými spôsobmi, z ktorých každý bude pútavý.

Prečo červené ombre nechty stoja za vyskúšanie?
Foto: shutterstock/MorphoBio

Červená je farba, ktorú je ťažké prehliadnuť. Vo všetkých kultúrach sa spája so životnými silami a intenzívnymi emóciami, ako je vášeň, láska alebo hnev. Symbolizovala tiež nepredvídateľný živel ohňa, ako aj vojnu a krv. Dnes si ju často spájame aj so ženskosťou a sebadôverou. Niekedy stačí dotyk červeného rúžu, aby ste urobili okamžitý dojem. Niet divu, že červená manikúra je už roky jednou z najobľúbenejších volieb. Ak radi vynikáte, je dobré urobiť si ju technikou ombre. Ako na to?

Čo je ombre nail art? Jednoduchá technika, ktorá oživí každú manikúru

Ombre je technika maľovania nechtov dvoma alebo viacerými farbami, ktoré sa na nechtovej platničke plynule prelínajú. Nemajú viditeľné odrezanie, skôr jedna jemne prechádza do druhej. Najčastejšie je priestor nechtu v blízkosti kože, smerom do stredu, v jednom odtieni, zatiaľ čo zvyšok nechtovej platničky, až po špičku, je v druhom odtieni. Pokiaľ ide o samotný výber farby, v závislosti od vašich preferencií to môžu byť dve podobné farby, napríklad rôzne odtiene zelenej, ako aj úplne kontrastné farby. V lete získavajú na popularite ombre nechty využívajúce šťavnaté neóny. Zaujímavé je, že v tejto verzii sa dámy rozhodujú pre vertikálne farbenie, to je rozdelenie nechtu na ľavú a pravú stranu.

Ako si urobiť červené ombre nechty? Existuje niekoľko možností

Červené ombre nechty sa najčastejšie robia tromi spôsobmi. Prvý spočíva v jednoduchom použití rôznych odtieňov červenej farby, od najtmavšej po najsvetlejšiu, zatiaľ čo druhým je použitie čiernej. Tá sa nanáša od kožičky do stredu nechtu, potom jemne prechádza do vínovej a na samom konci do sviežej červenej.

Takáto manikúra je mimoriadne elegantná a zároveň trochu tajomná. Samozrejme, poradie farieb sa môže obmieňať a počet farieb sa môže meniť. Tretím spôsobom je nahradenie tmavej farby svetlou, najlepšie jemnou, polopriesvitnou ružovou. Pri väčších príležitostiach si milovníci trblietok doprajú ešte jeden variant a to nanesenie zlatej farby ako prvej.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Manikúra na zoštíhlenie prstov? To vám kozmetička nepovie! Tvar nie je všetko

Klasická francúzska manikúra sa stáva minulosťou. Ženy po tejto farbe šalejú

The post Po rokoch sú opäť v obľube. Zákazníci žiadajú červené ombre nechty a tie sa už stali hitom leta 2024 appeared first on Vášeň v tebe.