Skip to content
Menu
Menu

Počuje, že by mala schudnúť. Sama si hovorí: „Som tučná a zarábam na tom“

Prečítať článok

30.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: TikTok/@snapxbeluga).

Gilian je influencerka, ktorá propaguje pozitívne vnímanie tela. Často sa ukazuje v rôznych štýloch a povzbudzuje ostatné ženy, aby nosili oblečenie, ktoré chcú. Bohužiaľ, denne čelí mnohým nepríjemnostiam od anonymných hejterov. Žena sa s tým však vyrovnáva dokonale.

Gilian nemá problém s hejtermi. Otvorene im odpovedala v jednom zo svojich videí na TikToku.
Foto: TikTok/@snapxbeluga

Tiktokerka, ktorá vedie účet @Spanxbeluga, čelí každodenným posmeškom kvôli svojej telesnej váhe. Gilian, pretože to je jej skutočné meno, vytvára obsah s dôležitým posolstvom. Tým, že ukazuje svoje prirodzené krivky, okrem iného povzbudzuje ostatné ženy, aby akceptovali samy seba a nosili také oblečenie, na aké sa cítia. Pravidelne uverejňuje rôzny obsah o móde plus size, ukazuje sa vo vybraných štýloch a odporúča oblečenie, ktoré jej sedí a je pohodlné. Influencerka zdôrazňuje, že je možné byť atraktívnou osobou bez ohľadu na to, akú veľkosť nosíte.

Táto influencerka zverejňuje obsah, ktorý podporuje pozitívne vnímanie tela a dodáva sebavedomie ženám, ktorých telo sa vymyká bežným kánonom, ktorými sme denne bombardovaní na sociálnych sieťach. Okrem toho chce svojich pozorovateľov vzdelávať a oddémonizovať problematiku väčších veľkostí. Sama používa slovo “ tučná“ a tvrdí, že toto slovo by sa už konečne raz a navždy malo prestať spájať s negatívnymi asociáciami.

Gilian sa vyjadruje otvorene: „Som tučná, nie škaredá“

V mnohých svojich videách Gilian zdôrazňuje, že na veľkosti nezáleží. Nedefinuje nás ako ľudí, ani neurčuje našu hodnotu. Gilian preto povzbudzuje svoje diváčky, aby milovali svoje telo bez ohľadu na to, aké je, a aby sa prestali obávať kritických komentárov. Sama sa pred kamerou často ukazuje vo vypasovanom oblečení a zdôrazňuje, že svoje telo miluje také, aké je. Nemá v úmysle zakrývať svoje krivky a pravidelne sa smeje hektickým poznámkam na svoju adresu.

Takto nazvala aj jedno zo svojich najnovších videí. V popise k zverejnenému videu napísala: „Keď zarobíte šesťcifernú sumu peňazí tým, že ste tučná s*** online“. Pod spomínané video pridala aj hashtagy, ktoré zneli: „Som tučná, nie škaredá“ a „Som tučná a čo z toho“. V ďalšom z videí Gilian zasa uviedla, že je „hrdá na to, že je tučná“. Sama seba tiež opisuje ako „plus size kráľovnú“.

Jej video rozdelilo používateľov internetu. „Úprimne povedané, ako väčšia žena to nevnímam ako niečo, na čo by som mala byť hrdá. Ale to je len môj názor,“ napísala jedna z používateliek TikTok. Autorka videa sa poponáhľala s reakciou.

„Úprimne povedané, ako väčšia žena som nesmierne hrdá, pretože akékoľvek stereotypy o nás – ako napríklad, že sme lenivé a žijeme „mimo systému“ – by už dávno mali byť preč. Platím svoje účty“

odpovedala Gillian

Hejteri neboli nečinní. „Prestaňte propagovať obezitu“

Jej video rýchlo obletelo TikTok a nazbieralo viac ako 65 000 lajkov. Väčšina ľudí chválila jej postoj a vyjadrovali jej podporu. „Vyzeráš skvele“, „Si úžasná“, „Milujem tvoje vlasy,a si krásna“, – sme si mohli prečítať vo vybraných komentároch pod videom.

Nanešťastie sa to nezaobišlo bez zlomyseľnosti. Niektorí tvrdili, že „zlatá rada“ v zmysle „schudnite“ by bola adekvátnym komentárom. „Prestaňte propagovať obezitu,“ písali hejteri. Našťastie, takýchto komentárov bolo oveľa menej ako podporných. „Normálni ľudia nemajú potrebu znevažovať a urážať iných len preto, aby sa cítili lepšie“, – správne poznamenal jeden používateľ internetu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vôbec nie váha: ako viete, že strácate tuk? Tréner poukázal na 5 vecí

Namiesto kozmetiky používa zeleninu! Jej dokonalé líčenie ohromuje celý svet

The post Počuje, že by mala schudnúť. Sama si hovorí: „Som tučná a zarábam na tom“ appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj