Skip to content
Menu
Menu

Posypú tieto granule, aby sa zbavili slimákov. Nevedia, aké sú riziká. Proti tomuto jedu neexistuje protijed

Prečítať článok

09.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/PhotoJuli86).

Slimáky v záhrade sú to posledné, čo tam chceme vidieť. Spôsobujú zmätok a ničia naše starostlivo ošetrované rastliny – okrasné aj jedlé. Jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako sa ich zbaviť, sú granule. Ukazuje sa, že stoja za zváženie pred ich kúpou.

Granule na slimáky sú toxické aj pre ľudí a domáce zvieratá.
Foto: shutterstock/PhotoJuli86

Slimáčia invázia do záhrady je niečo, čo je dobre známe tým, ktorí do pestovania svojich rastlín vkladajú celé svoje srdce. Desiatky, ak nie stovky lezúcich škodcov sa pohybujú po záhonoch a záhonoch a žerú všetko, čo im príde do cesty. Môžete s nimi bojovať mnohými spôsobmi. Voľba často padá na produkt, ktorý je možné zakúpiť vo väčšine záhradníckych a stavebných predajní.

Granule na slimáky sú toxické aj pre ľudí a domáce zvieratá

Granule proti slimákom a slizniakom sú účinným prostriedkom, ktorý vám umožní rýchlo sa zbaviť problému. Stačí ich posypať na zem a svojou farbou, vôňou a chuťou priláka škodcov. Po zjedení sa jed prejaví a slimáky zabije. Žiaľ, otráviť sa môžu nielen neželaní škodcovia.

Produkt na reguláciu slimákov obsahuje látku nazývanú metaldehyd. Ak sa dostane do tela, je toxický pre ľudí aj zvieratá. Jed má negatívny vplyv na tráviaci a nervový systém. Prvé príznaky je možné zaznamenať do 1-3 hodín po konzumácii. Medzi najčastejšie príznaky otravy patria: vracanie, hnačka, silné svalové chvenie, pocity úzkosti a strachu (metaldehyd znižuje hladinu serotonínu u zvierat sa okrem iného pozoruje: nystagmus, potenie, nadmerné slinenie. V niektorých prípadoch môže dôjsť k trvalému poškodeniu orgánov a smrti. Na otravu neexistuje účinný liek.

Ako sa zbaviť slimákov?

Modré granule na slimáky boli v mnohých krajinách zakázané práve z tohto dôvodu. Namiesto toho sa navrhujú iné produkty, ktoré pri konzumácii domácimi zvieratami alebo ľuďmi nemajú také škodlivé účinky. Patria sem rôzne spreje, repelenty a pasce. Za zváženie stoja aj domáce prostriedky na boj proti slimákom. Ukazuje sa, že v tejto úlohe dokonale funguje napríklad pivo. Viac o tom, ako bojovať proti slimákom, si môžete prečítať v tomto článku.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jednoduchý trik a komáre sa budú od vás držať ďalej. Olej proti nenásytnému hmyzu si môžete vyrobiť aj doma

Úraduje v noci a ničí úrodu. Vytiahnite ťažké zbrane. Zasaďte tieto rastliny a v hrôze utečie

The post Posypú tieto granule, aby sa zbavili slimákov. Nevedia, aké sú riziká. Proti tomuto jedu neexistuje protijed appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj