Skip to content
Menu
Menu

Potrebujete len liter vody a 2 polievkové lyžice tohto výrobku. Zašednuté ponožky budú opäť biele

Prečítať článok

1.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:shutterstock/Gorloff-KV).

Udržiavanie bielych ponožiek v čistote je pomerne náročné. Často sa stáva, že aj napriek našej snahe skôr či neskôr zašednú. Ako im vrátiť pôvodnú farbu a urobiť ich snehobielymi?

Ako obnoviť nedotknutú belosť ponožiek?
Foto:shutterstock/Gorloff-KV

Biele veci, hoci sú často štýlové, majú tú vlastnosť, že sa rady špinia. Niekedy sa dokonca zdá, že pôsobia ako magnet na škvrny všetkého druhu. Tkaniny v tejto farbe nie sú výnimkou. Najmä preto, že okrem toho, že chytajú bežnú špinu, rady aj sivejú alebo žltnú. Ako obnoviť nedotknutú belosť ponožiek?

Čím si vybieliť ponožky? Jeden produkt vám pomôže

Udržiavať biele ponožky čisté nie je jednoduchá úloha. Navyše sa často stáva, že ani po ich vybratí z práčky vôbec nevyzerajú ako čerstvo vypraté. Na spodnej strane sa často žmolia a materiál veľmi rýchlo zachytáva nečistoty , takže celé to vyzerá staro a opotrebovane. Ako to napraviť? Zabudnite na špeciálne bieliace prášky. Pomôžu vám osvedčené domáce metódy. Predtým, ako ich vložíte do práčky, nalejte do misky teplú vodu a pohár octu. Namočte látku na približne 30-40 minút a potom ju vyperte ako zvyčajne. Zbavíte sa škvŕn a navrátite im snehobielu farbu. Tento trik bude fungovať aj na záclony. Ocot môžete pridať aj priamo do práčky a to do tretej priehradky.

Predtým, ako ich vložíte do práčky, nalejte do misky teplú vodu a pohár octu.
Foto: shutterstock/Michelle Lee Photography

Ako vyprať veľmi špinavé ponožky? Nielen octom

Ocot nie je jediný výrobok, ktorý môže pomôcť vybieliť ponožky a zároveň ich zbaviť špiny. Namočenie ponožiek do kuchynskej soli tiež urobí svoje, hoci je potrebná trpezlivosť, pretože celý proces by mal trvať aspoň 2 hodiny. Preto je najlepšie vložiť ich do vody so soľou na celú noc. Rovnakým spôsobom môžete použiť aj šťavu z jedného citróna.

Čo môžete urobiť, aby vaše ponožky zostali biele? Použite prípravok z lekárničky

Ďalším spôsobom, ako vybieliť ponožky a dosiahnuť, aby vyzerali ako nové, je použitie aspirínu. Aj v tomto prípade je kľúčové namáčanie. Pridajte niekoľko tabliet do vody a počkajte. Budú viditeľne svieže. Senzačne bude fungovať aj jedlá sóda. Tri polievkové lyžice stačia približne na liter vody, hoci ak je špina naozaj silná, oplatí sa pridať viac. Trik s jedlou sódou bude fungovať rýchlejšie, pretože zvyčajne stačí hodina namáčania. Po každej metóde nezabudnite ponožky vyprať v práčke. Budú ako nové.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zabudnite na prášky. Špinavé ponožky už nebudú problémom vďaka domácim prostriedkom

Chemikálie na pranie nie sú vždy najlepšie. Existujú aj iné spôsoby

The post Potrebujete len liter vody a 2 polievkové lyžice tohto výrobku. Zašednuté ponožky budú opäť biele appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj