Skip to content
Menu
Menu

Použila starý krém, ale prehliadla jeden detail. Lekár upozorňuje. „Prosím, neaplikujte na tvár.“

Prečítať článok

9.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Pred použitím kozmetického prípravku je vždy dobré skontrolovať dátum jeho spotreby. Nenechajte sa oklamať ich vzhľadom alebo vôňou. Jedna žena sa o tom bolestivo presvedčila na vlastnej koži.

Prečo by ste mali kontrolovať dátum spotreby krémov?
Foto: súkromný archív

Platnosť všetkých kozmetických výrobkov sa končí. Dátumy na obale označujú obdobie, počas ktorého je používanie výrobku bezpečné. Používanie kozmetických výrobkov po uplynutí dátumu spotreby môže mať vážne následky, t. j. podráždenie pokožky, infekcie a iné nežiaduce účinky.

Učenie sa z vlastných alebo cudzích chýb môže byť pre nás cennou lekciou. To je aj prípad používateľky @BeastEater. Na jej príbeh upozornil plastický chirurg Dr. Anthony Youn, ktorý na TikToku vystupuje pod prezývkou @DoctorYoun.

Na tvár používala kozmetiku po dobe platnosti. Skončilo to s nepríjemnými následkami

Používateľka TikToku sa s používateľmi internetu podelila o účinky používania produktov starostlivosti o pleť na svojej tvári. Išlo o produkty určené na akné a problematickú pleť. Neskontrolovala však ich dátum spotreby. Uverejnila video, v ktorom ukázala závažnú infekciu, ktorou sa nakazila po použití, ako sa ukázalo, kozmetiky po dátume spotreby.

@doctoryoun

Why you shouldn’t apply expired skin care products on your face! #skincare video credit: @BeastEater

♬ what was I made for? – Instrumental – Wheeler

Jej prípad použil plastický chirurg ako príklad a varovanie pre ostatných. Doktor Anthony Youn začal rozprávať o tom, že po aplikácii výrobku, ktorého platnosť sa skončila, začala ženu páliť pokožka. Po zmytí výrobku a osušení tváre sa na jej pokožke, napríklad medzi očami, objavili viditeľné zhrubnutia a pálenie. Keď sa po štyroch dňoch rozhodla ísť do nemocnice, lekári jej diagnostikovali bakteriálnu infekciu, ktorá sa mohla dostať do krvného obehu.

Čo sa stane, ak použijete zastaraný kozmetický prípravok? Lekár varuje

Prípad používateľky TikToku sa skončil vyliečením infekcie, ale doktor Youn apeloval na všetkých, ktorí sa pozerali. – „Prosím, nenanášajte si na tvár výrobky s uplynutou dobou použiteľnosti,“ uzavrel. V komentároch pod videom sa lekár dodatočne rozhodol vyjadriť a vysvetliť, prečo môžu výrobky s uplynutou dobou použiteľnosti spôsobiť takúto situáciu.

„Po uplynutí doby použiteľnosti výrobkov sa môže zmeniť ich chemické zloženie a môžu sa v nich nahromadiť baktérie, ktoré môžu prispieť k tejto reakcii.“

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vezmite si drobné a choďte do drogérie. Tam si kúpite výrobok 2 v 1, vhodný na tvár a vlasy

Hydratuje a obnovuje poškodenú pokožku. Pôsobí ako drahý krém z drogérie. Aplikujte na ruky dvakrát týždenne

The post Použila starý krém, ale prehliadla jeden detail. Lekár upozorňuje. „Prosím, neaplikujte na tvár.“ appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj