Skip to content
Menu
Menu

Pracuje v márnici. Prezradil, ktorá časť tela je pri pitve odstránená z každého človeka

Prečítať článok

25.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/ESB Professional).

Téma smrti stále vyvoláva strach a nepohodlie. Ľudia, ktorí denne pracujú v pohrebníctve, čoraz častejšie zverejňujú vzdelávací obsah na sociálnych sieťach, aby prelomili kúzlo. Nedávno jeden pracovník márnice hovoril o tom, čo možno očakávať pri pitve.

Gerald Ledford vykonáva pitvy a zúčastňuje sa obhliadky tiel. Na svojom profile TikTok odhaľuje tajomstvá svojej profesie.
Foto: shutterstock/ESB Professional

Gerald Ledford vykonáva pitvy a zúčastňuje sa procesu obhliadky tiel a prípravy správ a dokumentácie v prípade podozrení súvisiacich s príčinou smrti. Na svojom profile TikTok pravidelne zverejňuje krátke videá, v ktorých divákom odhaľuje tajomstvá svojej profesie. Jeho profil už sleduje 2,3 milióna ľudí.

Nedávno sa ho používatelia aplikácie pýtali, čo sa stane s náušnicami pri pitve. Odpovedal nielen na nezvyčajnú otázku, ale prezradil aj to, aká časť tela sa pri procese odstraňuje.

Pracovník márnice hovorí, ktorý orgán sa odoberie pri pitve

Ukazuje sa, že niektorí ľudia by si chceli nechať náušnice zdobiace ich telo aj po smrti. Ako vysvetlil Gerald Ledford, jediný piercing, ktorý sa pri pitve odstraňuje, je piercing jazyka, pretože jazyk sa odstraňuje pri každej pitve.

Vysvetlil, že to robia preto, aby si nebožtík nezahryzol do jazyka a aby mohli skontrolovať, či v hrdle nemá stopy drog alebo liekov.

„Ak máte piercing v jazyku, nezostane vám po smrti. Piercingy v ušiach, bradavkách, obočí a intímnych partiách však zostávajú“

– vysvetlil.

@big_led73 Reply to @teenie1228 you get to keep all your piercings except the tongue I take your tongue out #piercing #piercings #bodyjewelry #autopsy #autopsytech ♬ Something Stupid – Percy Faith & His Orchestra

„Myšlienka, že jazyk bude odstránený, nás desí.“

Jeho video videlo viac ako 2,9 milióna používateľov. Viac ako 2 tis ľudí pod videom zanechalo svoje komentáre. Len málo ľudí si uvedomovalo, že jazyk je odstránený pri pitve.

„Myšlienka, že jazyk bude odstránený, nás desí… po smrti“, „Ako odstránite jazyk?“, „Vystrihnete všetky jazyky? Čo sa s nimi stane neskôr?“ – čítame v komentároch.

Autor nahrávky zatiaľ na otázky zaujatých užívateľov internetu neodpovedal.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nezamestnala sa v obchode a išla sa opýtať prečo. „Kvôli démonickým tetovaniam“

Medveď pri Snine odvliekol býka z ohrady „Vlk by to nezvládol“

The post Pracuje v márnici. Prezradil, ktorá časť tela je pri pitve odstránená z každého človeka appeared first on Vášeň v tebe.