Skip to content
Menu
Menu

Pracujete pred počítačom? Toto ochorenie môže postihnúť aj vás! Zistite, ako sa mu vyhnúť

Prečítať článok

2.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/insta_photos).

V dnešnej dobe internetu a technológií trávi čoraz viac z nás značnú časť svojho času pred počítačom. Práca na diaľku alebo z kancelárie tento problém tiež výrazne zhoršuje. Zistite, čo to môže spôsobiť.

Ako predchádzať zakriveniu krčnej chrbtice?
Foto: shutterstock/insta_photos

Hrb alebo zakrivenie krčnej chrbtice je deformácia chrbtice, ktorá je čoraz väčším problémom. Ak trávite veľa času v sede a pred počítačom, tieto rady sa vám určite budú hodiť!

Kľúčom k úspechu je držanie tela. Zistite, či sa dopúšťate tejto chyby

Prvým krokom pri predchádzaní zakrivenia krčnej chrbtice je uvedomiť si svoje držanie tela. Venujte pozornosť tomu, ako stojíte alebo sedíte. Snažte sa držať rovný postoj, hlavu majte vzpriamenú a ramená uvoľnené.

Pri práci s počítačom je tiež dôležité udržiavať ergonomické pracovisko, čiže správna výška stoličky a monitora sú základné prvky, na ktoré nesmiete zabúdať. Okrem toho pravidelné prestávky na pretiahnutie a uvoľnenie svalov pomôžu predchádzať zakriveniu krčnej chrbtice.

Pri práci s počítačom je tiež dôležité udržiavať ergonomické pracovisko, čiže správna výška stoličky a monitora sú základné prvky, na ktoré nesmiete zabúdať.
Foto: shutterstock/sirtravelalot

Rovnako dôležité sú pravidelné cvičenia na posilnenie chrbtových a krčných svalov. Pomôže to udržať správne držanie tela. Mnohé cvičenia sú dostupné na internete. Oplatí sa tiež navštíviť fyzioterapeuta, s ktorým sa dohodnete na individuálne prispôsobených cvičeniach.

Nepodceňujte toto ochorenie. Zakrivenie krčnej chrbtice je viac, ako si myslíte

Deformácia chrbtice v podobe zakrivenia krčnej chrbtice môže viesť k chronickej bolesti a nepohodliu. Práve preto je tak dôležité pôsobiť proti vzniku tohto ochorenia. Výrazne vám pomôže uvedomenie si svojho držania tela, pravidelné cvičenie a správne nastavenie pacoviska.

Nezabudnite pravidelne kontrolovať svoje telo a držanie tela a rýchlo reagovať, ak si všimnete akékoľvek abnormality.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vediete sedavý spôsob života? Toľko minút pohybu každý deň zachraňuje životy

Sedavý spôsob života Slovákov si vyberá svoju daň. Jeden budík môže zachrániť vaše zdravie

The post Pracujete pred počítačom? Toto ochorenie môže postihnúť aj vás! Zistite, ako sa mu vyhnúť appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj