Skip to content
Menu
Menu

Práve to blokuje a spomaľuje vašu domácu Wi-Fi sieť. Nikdy to neumiestňujte vedľa smerovača

Prečítať článok

22.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Kamil Urban).

Väčšina z nás má dnes doma bezdrôtový internet, ktorý nám umožňuje voľne používať sieť, študovať a pracovať na diaľku. Hoci väčšinou funguje celkom stabilne, občas stráca na sile alebo mizne, napr. v niektorých izbách. Čo môže spôsobiť poruchy v bezdrôtovej sieti? Vinníkov je viacero.

Čo ruší signál Wi-Fi?
Foto: shutterstock.com/Kamil Urban

Čo ruší signál Wi-Fi – Nasmerovanie antény

Zle umiestnené antény môžu byť zodpovedné za slabé Wi-Fi pripojenie. Mali by byť umiestnené vertikálne, v prípade viacposchodového domu horizontálne otočenie antény umožní posielanie signálu hore a dole.

Susedova Wi-Fi sieť

Akákoľvek iná bezdrôtová sieť v okolí môže byť tiež zodpovedná za slabý signál Wi-Fi vo vašej domácnosti. Susedov router môže používať rovnaký bezdrôtový kanál ako my alebo prekrývajúci sa kanál – to ovplyvňuje priepustnosť a rýchlosť pripojenia.

Čo ruší signál Wi-Fi? Kovy

Málokto vie, že kov môže oslabiť aj signál Wi-Fi. Kov je materiál, ktorý najviac blokuje bezdrôtový signál, a keďže rádiové vlny sú elektromagnetické, kov ich veľmi dobre pohlcuje. Rolety, dvere, nábytok a dokonca aj hliníkové okenné rámy môžu oslabiť silu Wi-Fi.

Signál môžu rušiť aj okná a tónované sklá

Wi-Fi signál môžu rušiť aj… okná, najmä tie nízkoemisné. Majú kovový povlak, ktorý dokáže blokovať a odrážať signál oveľa lepšie ako štandardné okno.

Domáce zariadenia

Domáce zariadenia, ako sú:

umývačky riadu

rúry

sporáky

mikrovlny

Pozostávajú z elektrických komponentov a kovov, čo z nich robí zdroj elektrického rušenia. Príklad? Väčšina mikrovlnných rúr pracuje v pásme 2,4 GHz, v ktorom zároveň funguje mnoho bezdrôtových zariadení. Ak zapneme mikrovlnku a hneď si všimneme, že sieť nefunguje ako predtým, môžeme si byť istí, že vinník je v našej kuchyni.

Rušenie Wi-Fi môžu mať na svedomí aj načúvacie prístroje, vianočné osvetlenie a dokonca aj akvária.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako nabíjať telefón? Kvôli týmto chybám sa vaša batéria rýchlo vybije. Vyhnite sa im. Váš smartfón vydrží dlhšie

Kalifornia má nápad na revolúciu. Autá s automatickými obmedzovačmi rýchlosti? Je tu návrh zákona

The post Práve to blokuje a spomaľuje vašu domácu Wi-Fi sieť. Nikdy to neumiestňujte vedľa smerovača appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj