Skip to content
Menu
Menu

Pred naliatím do drezu vyložte dno. Masť z bravčových rezňov už nebude problém

Prečítať článok

03.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Coryn).

Mnoho ľudí po vyprážaní rezňov vylieva tuk do umývadla alebo záchodovej misy. Žiaľ, je to veľká chyba, pretože tým škodíme životnému prostrediu a navyše vystavujeme náš rozpočet nepredvídaným výdavkom. Kam vyliať olej z panvice? Existuje jednoduchý spôsob, ako sa ho zbaviť.

Kam vyliať olej z panvice?
Foto: shutterstock.com/Coryn

Ak sa zbavíte zvyškov mastnoty v umývadle či toalete, bohužiaľ máme pre vás zlú správu. Toto správanie môže spôsobiť poruchu kanalizačného systému, pretože olej sa usadzuje na stenách potrubia a vytvára blokády. To je krátka cesta k zaplaveniu bytu a vyžadujúce si nákladnú rekonštrukciu. Neviete čo s použitým olejom? Jednoduchý trik vám pomôže zbaviť sa ho bez problémov.

Kam vyliať olej z panvice? Určite vyskúšajte metódu brilantného alobalu

Pravdepodobne ste už viackrát počuli, že použitý tuk sa oplatí naliať do téglika a odniesť ho do špeciálnych zberní odpadu. V skutočnosti to robí málokto. Na správnu a bezpečnú likvidáciu mastných zvyškov budete potrebovať alobal.

Stačí ním vystlať odtok v kuchynskom dreze a do otvoru naliať použitý tuk. Nechajte to, kým sa nezmení na hrudku. Teraz môžete alobal z drezu jednoducho odstrániť a maslo alebo masť vyhodiť do koša na zmesový odpad.

RADA! Na odmastenie kanalizačného potrubia doma stačí použiť niekoľko kuchynských produktov. Nasypte do odtoku pol hrnčeka soli a pol hrnčeka sódy bikarbóny. V hrnci zohrejte pohár octu a zalejte ním suché ingrediencie. Počkajte 15 minút a potom do odtoku nalejte 2 litre vriacej vody.

Foto: tiktok.com/@hollydormer

Na čo použiť alobal? Bude užitočný pri mnohých aktivitách

Alobal je všestranný materiál, ktorý možno úspešne použiť na rôzne domáce práce. Nedá sa do neho len tak zabaliť jedlo alebo vyložiť plech na pečenie. Má niekoľko nezrejmých použití, o ktorých ste možno nevedeli.

Leštenie príborov. Urobte nejaké alobalové gule a vhoďte ich do koša umývačky riadu. Vidličky sa budú lesknúť a budú vyzerať ako nové.

Čistenie popálenín. Ak sa hrniec s jedlom pripáli, odstráňte nečistoty pomocou alobalu. Funguje ako drôtenka a zotrie všetky zvyšky pripáleného jedla bez poškriabania povrchu.

Urýchľuje žehlenie. Keď potrebujete rýchlo odísť z domu a šaty potrebujú vyžehliť, použite alobal. Budete môcť žehliť obe strany súčasne. Ak pod kryt dosky položíte veľký alobalový list lesklou stranou nahor, bude odrážať teplo a efektívnejšie vyžehlí vaše oblečenie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Koľko stojí hodina používania klimatizácie? Toľko zaplatíte za príjemný chlad

Namažte ním vodovodný kohútik a vodný kameň bez stopy zmizne. Funguje zakaždým

The post Pred naliatím do drezu vyložte dno. Masť z bravčových rezňov už nebude problém appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj