Skip to content
Menu
Menu

Pred praním nalejete plný uzáver do bubna a vytiahnem záclony rovné ako drôt. Môžem ich hneď zavesiť

Prečítať článok

28.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Sergiocerverafotografo).

Žehlenie záclon je časovo náročná povinnosť, ktorú mnohí z nás priam nenávidia. Našťastie existuje spôsob, ako si ju uľahčiť. Stačí, ak pred praním nalejeme do bubna jeden výrobok.

Žehlenie záclon je časovo náročná povinnosť, ktorú mnohí z nás priam nenávidia. Našťastie existuje spôsob, ako si ju uľahčiť.
Foto: shutterstock/Sergiocerverafotografo

Záclony sa nachádzajú v mnohých domácnostiach. Nielenže dotvárajú atmosféru a dopĺňajú interiér, ale chránia nás aj pred pohľadmi susedov. Aby vyzerali pekne, treba ich pravidelne prať, ale po vybratí z práčky sú často pokrčené a ťažko sa narovnávajú. Ukázalo sa, že stačí pridať do bubna vrchnák tohto kozmetického prípravku a nebudete ich musieť vôbec žehliť.

Čo môžete urobiť, aby sa vaše záclony po praní nemačkali? Stačí pridať jeden kozmetický výrobok. Po vybratí z práčky ich môžete hneď zavesiť.

Na záclonách sa usadzuje prach, cigaretový dym a výpary z varenia. Oplatí sa ich prať nielen pri slávnostných príležitostiach, pretože časom začnú žltnúť a nebudú vyzerať atraktívne. Najlepšie je dať ich prať na program nastavený na 30 stupňov Celzia, aby sa látka nepoškodila. Je tiež dobré pridať trochu tohto prípravku, a keď ich vyberiete z práčky, nebudú potrebovať žehlenie. O čom hovoríme?

Stačí, ak do bubna nalejete plný uzáver kondicionéru na vlasy. Znie to originálne, ale naozaj to funguje. Vďaka kondicionéru sa látka nepokrčí a záclona bude jemná na dotyk, čistá a nebude vyžadovať zásah žehličky.

Záclony bohužiaľ časom zožltnú, ale našťastie existuje spôsob, ako im vrátiť snehobielu farbu. Stačí naliať teplú vodu do misky a pridať 2 čajové lyžičky sódy bikaróny
Foto: shutterstock/Demetrio Zimino

Čo môžete urobiť, aby vaše záclony zostali biele? Tu je osvedčená metóda. Stačí hodina a získajú späť svoj lesk

Záclony bohužiaľ časom zožltnú, ale našťastie existuje spôsob, ako im vrátiť snehobielu farbu. Stačí naliať teplú vodu do misky a pridať 2 čajové lyžičky sódy bikaróny. Všetko premiešajte, potom do roztoku vložte záclony a namočte ich aspoň na hodinu. Jedlá sóda je známa svojimi bieliacimi vlastnosťami, ale je dôležité, aby bola celá tkanina ponorená v zmesi. Po hodine tkaniny opláchnite a hoďte ich do práčky.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako prať záclony bez žehlenia? Teplota nie je všetko! S týmto produktom zabudnete na žehličku

Vyperte záclony týmto spôsobom. Ušetríte si kopec práce!

The post Pred praním nalejete plný uzáver do bubna a vytiahnem záclony rovné ako drôt. Môžem ich hneď zavesiť appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj