Skip to content
Menu
Menu

Prestal som to robiť a rastliny rastú lepšie. Pri zalievaní som urobil tri chyby

Prečítať článok

23.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/OlgaS.Helga).

Zalievanie zeleniny nie je len otázkou správneho zavlažovania rastlín. Je to zložitý proces, ktorý si vyžaduje znalosti a zručnosti, aby ste sa vyhli chybám, ktoré môžu negatívne ovplyvniť zdravie a úrodu rastlín.

Ako správne zalievať rastliny?
Foto: shutterstock/OlgaS.Helga

Zeleninu už nezalievam studenou vodou

Základnou chybou, ktorú robí mnoho ľudí, je používanie studenej vody na zalievanie zeleniny. Príliš studená voda môže rastlinám spôsobiť teplotný šok, v dôsledku čoho začnú horšie rásť.

Je zaujímavé, že teplota vody nie je dôležitá len pre okrasné rastliny, ale aj pre zeleninu. Ak napríklad uhorky zalievate nesprávnou vodou, môžu stratiť svoj správny tvar. Najlepšia voda na zalievanie rastlín je voda s vlažnou teplotou.

Nelejem vodu na listy

Ďalšou chybou je zalievanie listov namiesto koreňov. To môže listy nielen spáliť, ale aj oslabiť, čím sa stanú náchylnejšími na vznik hubového ochorenia. To sa týka mnohých rastlín vrátane paradajok. Pri zalievaní je vhodné pamätať na to, že vodu treba naliať na pôdu a nie na rastlinu. Znížite tak riziko vzniku hubového ochorenia.

Nenastavujem veľký vodný prúd

Ak chcete zelenine poskytnúť optimálne podmienky na rast, zalievajte ju jemne a z nízkej výšky.
Foto: shutterstock/Marina Demidiuk

Zalievanie zeleniny z veľkej výšky alebo príliš silným prúdom vody je ďalšou chybou, ktorá môže poškodiť chúlostivé rastliny a vylúhovať živiny z pôdy. Ak chcete zelenine poskytnúť optimálne podmienky na rast, zalievajte ju jemne a z nízkej výšky.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako zachrániť suchý trávnik? Zalievanie nestačí. Najlepšie je začať ho „zapichovať“

Rozprestrite ho na trávnik a zalejte vodou. Mach zmizne v okamihu

The post Prestal som to robiť a rastliny rastú lepšie. Pri zalievaní som urobil tri chyby appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj