Skip to content
Menu
Menu

Prestala si holiť podpazušie. „Cítila som sa obmedzená,“ hovorí. Myslí si, že jej chĺpky „majú energiu“.

Prečítať článok

21.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/austin_and_mya).

Mya Loftusová je 26-ročná žena z Virgínie, ktorá vyhlásila, že sa už nemieni riadiť kánonmi krásy, ktoré sú kladené na ženy. Spoločenský tlak, žiaľ, stále vnucuje ženám určité nereálne vzory týkajúce sa správania a vzhľadu, preto sa influencerka snaží povzbudiť ostatné dámy, aby ich ignorovali a počúvali svoje vlastné potreby.

Mya Loftusová je 26-ročná žena z Virgínie, ktorá vyhlásila, že sa už nemieni riadiť kánonmi krásy
Foto: instagram.com/austin_and_mya

Mya Loftusová a jej priateľ Austin si udržiavajú sledovanie sociálnych médií, prostredníctvom ktorých rozprávajú o svojom každodennom živote. A je to veľmi zaujímavé, keďže pár neustále cestuje a žije v dodávke. Sami seba opisujú ako „dvoch hippies“.

V rozhovore pre denník The Sun sa 26-ročná herečka dotkla problematiky odstraňovania chĺpkov a toho, že mnohé ženy sa dokonca cítia byť nútené zbaviť sa každého centimetra chĺpkov na svojom tele. Skutočne to kedysi robila aj ona sama a podľa jej slov minula veľa peňazí na žiletky a iné produkty na odstraňovanie chĺpkov. V istom okamihu sa však rozhodla, že sa už nebude naháňať za nereálnymi ideálmi.

Vzdala sa odstraňovania chĺpkov. „Chcem zostať verná sama sebe.“

Chcem zostať verná sama sebe a nenechať si diktovať od iných, ako mám vyzerať a cítiť sa. Som úplne spokojná s tým, aká som,“ povedala, pričom okrem iného narážala na hejty, ktorým denne čelí na internete. Našťastie ju komentáre anonymných používateľov internetu netrápia.

Pred štyrmi rokmi sa rozhodla, že sa už nebude holiť. K obrovským výdavkom na holiace strojčeky, holiace strojčeky všetkých druhov, náplasti a depilačné krémy pribudli hektolitre zbytočnej vody. Ekológia a ohľaduplnosť k životnému prostrediu sú v jej živote dôležité body. Vyhlásila, že bude akceptovať svoje prirodzené telo a nebude si už odstraňovať chĺpky z podpazušia ani nôh.

Vysvetľuje tiež, že chce istým spôsobom spochybniť spoločenské normy, ktoré stanovujú pre ženy normy krásy, ktoré majú ďaleko od reality. A na internete sa ukazuje vo svojej prirodzenej podobe, aby okrem iného ukázala ostatným ženám, že ochlpenie nie je nič „zlé“.

Verím, že moje chlpy majú energiu, pretože ju vytvára moje telo. Je to magické

povedala. Dodala, že vďaka rozhodnutiu, ktoré urobila pred štyrmi rokmi, sa cíti slobodná.

Vďaka nemu sa cíti dobre vo svojej koži a odmieta nerealistické štandardy krásy, dodala.

Všetky telá sú svojím spôsobom jedinečné. Či už ste chlpatí alebo nie, ste stvorení na to, aby ste boli milovaní

hovorí presvedčivo.

Mya sa prestala holiť a má na to pádny dôvod. „Boli chvíle, keď som sa cítila nepríjemne.

Mya sa tiež priznala, že vzdanie sa odstraňovania chĺpkov v nej vyvolávalo určité spomienky z detstva a dospievania. – Od malička mi rodina vštepovala, že ženy/dievčatá sa musia zbaviť ochlpenia,‘ priznala. Boli chvíle, keď som sa cítila nepríjemne z toho, čo by si ľudia mohli myslieť, ale naučila som sa uprednostniť vlastné pocity a sebadôveru pred názormi iných, vysvetlila.

Dodala, že prijatie ochlpenia, ktoré prirodzene rastie na tele každého človeka, je tiež istým druhom „cesty k poznaniu seba samého„. – Ide o to, aby som sa prijala taká, aká som, bez ohľadu na očakávania,“ uviedla 26-ročná hippie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Mladá žena si prestala holiť nohy. „Ľudia sa na mňa pozerajú zvláštne“

Už viac ako dva roky si neholí podpazušie. A neplánuje to zmeniť. „Je to nechutné.“

The post Prestala si holiť podpazušie. „Cítila som sa obmedzená,“ hovorí. Myslí si, že jej chĺpky „majú energiu“. appeared first on Vášeň v tebe.