Skip to content
Menu
Menu

Prestaňte ich vypľúvať a jednoducho ich rozhryznite. Úľava pre srdce a preťažený mozog

Prečítať článok

09.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Pixel-Shot).

Vodný melón je určite ovocie, ktoré sa v lete oplatí jesť. Nielen pre ich sladkú chuť, ale aj preto, že sú plné vody, ktorá v horúcich dňoch uhasí smäd. Čo nám môže zabrániť jesť melón? Iba semienka, ktoré po rozkrojení buď vyberieme, alebo vypľujeme pri jedle. Ukazuje sa, že semená melónu sú nielen jedlé, ale aj zdravé. Čo v nich nájdete a prečo sa ich oplatí jesť? Skontrolujme to.

Prečo sa oplatí jesť semená melónu?
Foto: shutterstock/Pixel-Shot

Semená melónu sú jedlé

Medzi ľuďmi panovalo presvedčenie, že semená melónu by sa nemali jesť. Ukazuje sa, že ide o ďalší výživový mýtus, pretože semená v plodoch sú jedlé a neublížia nám, pokiaľ ich nezjeme v obrovských množstvách.

Ak to boli semená, ktoré nás prinútili vzdať sa konzumácie šťavnatého ovocia, potom máme argument, aby sme ho zjedli celé. Samozrejme, aby sme zo semien melónu získali to najcennejšie, oplatí sa ich dobre rozlúsknuť, no ak nás tento spôsob nepresvedčí, oplatí sa ich extrahovať z dužiny, no ani v tejto podobe sa neoplatí vyhadzovať ich do koša.

Prečo sa oplatí jesť semená melónu?

Ak nás nepresvedčil fakt, že semená melónu sú jedlé, stojí za to sa bližšie pozrieť na to, čo ponúkajú nášmu zdraviu. V prvom rade je to pokladnica vitamínov skupiny B: majú komplexný vplyv na náš organizmus, no ich nedostatok určite oslabuje kľúčové procesy prebiehajúce v tele, najmä v obehovom a tráviacom systéme.

Semená sú tiež zdrojom nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú potrebné na normalizáciu krvného tlaku a udržiavanie mozgu v dobrej kondícii. To však nie je všetko, semienka vodného melónu totiž obsahujú draslík a horčík, ktoré spoločne zlepšujú pamäť a koncentráciu a dokážu podporovať činnosť srdca.

Ako jesť semená melónu?

Už vieme, že semená môžeme jesť aj s dužinou, no najskôr ich môžeme odstrániť. Ak ich opláchneme pod tečúcou vodou a scedíme, za pár chvíľ pripravíme chutné a zaujímavé občerstvenie.

Stačí ich opražiť na suchej panvici, aby ste mali alternatívu k iným obilninám. Samozrejme, nič vám nebráni upiecť si ich v rúre, napríklad poliate olivovým olejom a korením. Pečené semená melónu sa môžu jesť samostatne, ale oplatí sa ich pridať do šalátov.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nenápadná bylinka na záchranu pankreasu. Pite ju po každom jedle!

Tieto bylinky spomaľujú starnutie! Vyživujte svoju pokožku a zlepšujte svoju pohodu

The post Prestaňte ich vypľúvať a jednoducho ich rozhryznite. Úľava pre srdce a preťažený mozog appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj