Skip to content
Menu
Menu

Pridajte do vody obľúbený nápoj a zalejte muškáty. Rýchlo sa vám odmenia krásnymi kvetmi

Prečítať článok

09.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Som hrdá na svoje muškáty. Zmenia môj balkón na skutočný oceán kvetov a potešia oči mimoriadnou sviežosťou farieb. Kľúčovým prvkom starostlivosti o ne je správne zavlažovanie. Ovplyvňuje stav rastlín a určuje dĺžku a hojnosť kvitnutia. Ako zalievať muškáty, aby krásne kvitli? Siaham po vode s jedným prípravkom. Vďaka tomu rýchlejšie rastú a behom chvíľky vytvárajú množstvo nových púčikov.

Ako zalievať muškáty, aby krásne kvitli?
Foto: súkromný archív

Zalievanie muškátov v lete

Mnoho ľudí si bez muškátov nevie predstaviť balkón či terasu. A nie je to žiadne prekvapenie. Počas celej sezóny upútajú množstvom kvetov a potešia oko svojimi farbami. Muškáty sú síce nenáročné na pestovanie, ale musia byť splnené ich základné požiadavky.

Na oplátku sa vám odmenia dlhým a veľkolepým kvitnutím. Jednou z najdôležitejších činností starostlivosti je zalievanie muškátov, najmä v lete. Vďaka svojmu africkému pôvodu znesú prechodné sucho, pretože si ukladajú vodu do dužinatých stoniek a listov. Napriek tomu pri pravidelnej zálievke kvitnú oveľa lepšie a bohatšie.

Zalievanie muškátov treba prispôsobiť prevládajúcim poveternostným podmienkam a potrebám rastliny. Všeobecne platí pravidlo, že rastliny zalievame až vtedy, keď vrchná vrstva pôdy mierne preschne.

V lete však majú väčšie nároky na vodu v horúcich dňoch treba frekvenciu zálievky zvýšiť na dvakrát denne. Najlepšie je to urobiť ráno alebo večer, aby sa voda nevyparila tak rýchlo ako na poludnie a vsiakla hlboko do zeme. Pri polievaní by sme sa mali vyvarovať namáčaniu listov a kvetov, pretože to môže viesť k popáleniu a rozvoju hubových chorôb. Pozor by ste si mali dávať aj na zaplavenie koreňov – črepníky musia mať drenáž a voda nesmie zostať v tanierikoch.

Ako zalievať muškáty, aby krásne kvitli?

Moje muškáty vyzerajú úchvatne – bujne kvitnú a potešia svojimi farbami. Susedia mi závidia a pýtajú sa, čo robím, že mám také krásne kvety. A tajomstvo je v tom, že muškáty z času na čas zalejem vodou a obľúbeným nápojom.

Do veľkej fľaše nalejem jeden a pol litra dažďovej vody (alebo obyčajnej vody) a pridám trochu… piva. Najlepšie je, aby bolo ľahké a s nízkym obsahom alkoholu. Tento chmeľový nápoj bude skvele fungovať ako hnojivo, pretože obsahuje kvasinky a okrem iného aj draslík, fosfor a horčík, teda to, čo rastliny potrebujú pre bujný rast a bohaté kvitnutie. Pivo tiež obsahuje bielkoviny a cukry, ktoré majú pozitívny vplyv na vývoj našich exemplárov.

Voda s pivom muškáty nielen posilní, ale dodá im aj cenné živiny. Rastliny ním zalievam s mierou, aby som sa vyhla preliatiu. Vďaka tomu moje muškáty rastú rýchlo a bujne a sú tiež bohato pokryté kvetmi.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nezmeškajte termín výsevu sirôtok. Takto prežijú zimu bez problémov

Krásne náhrady za fialky, bohato kvitnúce až do jesene. Pestovanie a starostlivosť o torénie

The post Pridajte do vody obľúbený nápoj a zalejte muškáty. Rýchlo sa vám odmenia krásnymi kvetmi appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj