Skip to content
Menu
Menu

Pridajte kocku ľadu a zalejte ju vodou. Rýchly trik na vyriešenie únavného problému tisícov slovenských žien

Prečítať článok

18.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Pixel-Shot).

Ako odstránite škvrny od menštruačnej krvi? Nemusíte siahať po drahých prípravkoch z obchodu, pretože to, čo máte pravdepodobne doma, bude fungovať. Stačí vám kocka ľadu, trochu vody a škvrny budú nadobro preč. Čo presne musíte urobiť?

Ako odstránite škvrny od menštruačnej krvi?
Foto: shutterstock/Pixel-Shot

Prakticky každá žena, ktorá menštruuje alebo v živote menštruovala, má nepríjemnú skúsenosť so škvrnami od krvi na spodnej bielizni alebo nohaviciach. Obyčajné pranie oblečenia v práčke nemusí pomôcť a preto vám príde vhod obyčajná voda a kocka ľadu. Ako to funguje? Poznali ste tento trik už predtým?

Ako odstránite škvrny od menštruačnej krvi? Vyskúšajte trik s kockami ľadu

Na odstránenie menštruačnej škvrny stačí voda a kocka ľadu. Je dôležité, aby bola kocka ľadu väčšia ako samotná škvrna. Jednoducho vložte oblečenie do misy, na škvrnu položte ľad a celé to zalejte studenou vodou. Počkajte, kým sa ľad z väčšej časti neroztopí a nakoniec jemne vydrhnutite zostávajúcej škvrny.

Je dôležité, aby bola kocka ľadu väčšia ako samotná škvrna.
Foto: shutterstock/alastis

Ak sa škvrna úplne neodstránila, vložte odev dodatočne do práčky a vyperte ho, pričom vyberte šetrný program a pridajte trochu vhodného čistiaceho prostriedku. Nakoniec vysušte, najlepšie na slnku. Ničivý účinok na škvrny môžu mať aj slnečné lúče. Okrem triku s kockami ľadu môžete vyskúšať aj iné jednoduché metódy. Čomu sa oplatí venovať pozornosť?

Ako odstrániť zaschnuté škvrny od krvi? Skúste trik so soľou a octom

Ak vás metóda s kockami ľadu celkom nepresvedčila, môžete vyskúšať aj trik s octom a soľou. Stačí naliať ocot na škvrnu od krvi a zotrieť ju napríklad jemnou a čistou špongiou. Potom škvrnu posypte soľou a počkajte približne 5 minút. Rýchlo si všimnete, že soľ vďaka svojim vlastnostiam absorbuje kvr. Nakoniec škvrnu dôkladne vydrhnite, tkaninu opláchnite dočista a odev vyperte v práčke. Vďaka tomu zostane spodná bielizeň čistá a ako nová.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Týmito metódami neodolajú ani najodolnejšie škvrny od trávy. Expresné pranie bez zničenia oblečenia

Obyčajné pranie oblečenia v práčke nemusí pomôcť a preto vám príde vhod obyčajná voda a kocka ľadu. Ako to funguje?

The post Pridajte kocku ľadu a zalejte ju vodou. Rýchly trik na vyriešenie únavného problému tisícov slovenských žien appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj