Skip to content
Menu
Menu

Pridajte lyžicu do vriacej vody. Zbavíte sa vlákien a fazuľové struky budú chrumkavé

Prečítať článok

28.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Shutterstock/Arina P Habich).

Fazuľa poteší už len svojou chuťou – preliata maslom a strúhankou a chutí aj ako duo – s praženicou alebo novými zemiakmi. Niekedy však, aj keď je chutná, robí problémy a pokazí celú večeru. Čo robiť, aby fazuľové struky neboli kašovité? Do vriacej vody pridajte lyžicu obľúbeného produktu.

Čo robiť, aby fazuľové struky neboli kašovité? Pridajte lyžicu do vriacej vody.
Foto: Shutterstock/Arina P Habich

Na čo sú dobré zelené fazuľky? Slováci ich milujú

S príchodom leta hrdo vstupuje do showroomov obchodov, trhovísk a obchodov s potravinami a láka zákazníkov svojim vzhľadom. Žltá a zelená, podobne ako ostatné sezónne produkty, tiež zapôsobia množstvom živín. Oplatí sa oceniť nielen jej chuť, ale aj zloženie.

Zelená fazuľka, letná kráľovná stolov, je plná minerálov a vitamínov – vrátane draslíka, ktorý upravuje správny krvný tlak, a horčíka, vápnika a fosforu, ktoré sú zodpovedné za spevnenie kostí a zubov. Jeho zloženie je navyše plné bielkovín a vlákniny, ktoré urýchľujú činnosť čriev a zabezpečujú správne fungovanie tráviaceho systému. Samotná zelenina je tiež nízkokalorická a odporúča sa pri redukčnej diéte.

Aj keď sa počas sezóny systematicky objavuje na tanieroch Slovákov, rada sa s nimi zahrá. Občas kazí radosť z jedenia svojimi vláknitými „nitkami“. Medzitým stačí jednoduchý postup, aby ste sa ich definitívne zbavili.

Prečo používať cukor pri varení zelenej fazuľky? Vyskúšajte tento jednoduchý trik

Niekedy sú fazule, najmä tie o niečo staršie, mimoriadne vláknité. Potom sa oplatí pustiť sa do práce skôr, ako začnete variť – nielen odstránenie koncov zeleniny, ale aj jemné potiahnutie vlákien pri ich krájaní. Aby ste ich uľahčili, oplatí sa fazuľu najskôr zaliať horúcou vodou.

Ak chcete, aby bola fazuľa chrumkavá, nevarte ju v jemne osolenej vode dlhšie ako 5-10 minút. Dlhšie varenie pripraví zeleninu o väčšinu nutričnej hodnoty, čím stratí svoju pevnosť.

Varenie zelenej fazuľky by malo trvať trochu dlhšie. Keď však do vriacej vody pridáme lyžičku soli a lyžičku cukru, výrazne skrátime čas varenia (na 7-10 minút), čím zelenina po uvarení rýchlejšie zmäkne a bude menej vláknitá.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zapácha vaša chladnička? Stačí do nej dať tento produkt

Hubová polievka podľa receptu mojej svokry nemá konkurenciu. Pridanie tohto mliečneho výrobku zaručuje wow efekt

The post Pridajte lyžicu do vriacej vody. Zbavíte sa vlákien a fazuľové struky budú chrumkavé appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj